Gyvenimas

2019.06.17 16:50

Prasideda registracija į delfinų terapijos tyrimą

LRT.lt 2019.06.17 16:50

Gyventojai kviečiami registruotis į dvejus metus vyksiantį gyvūnų terapijos tyrimą, kuriame aiškinamasi, kaip žmones veikia delfinai, žirgai ir šunys. Delfinų terapijos tyrime nemokamai galės dalyvauti iki 200 žmonių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos jūrų muziejus, kartu su Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, įgyvendindamas sveikatos biotechnologijų mokslinį projektą ,,Moksliniais tyrimais pagrįstos gyvūnų terapijos metodikos sukūrimas ir integravimas į holistinės medicinos sveikatos koncepciją“, birželio 17-ąją pradeda registruoti dalyvius gyvūnų asistuojamos terapijos moksliniam tyrimui.

Tyrimą planuojama vykdyti bendradarbiaujant su VšĮ „Klaipėdos universitetas“ ir VšĮ „Vaiko raida“ mokslininkų komandomis. Papildomai šiame tyrime dalyvaus ir kiti Lietuvos universitetai bei įstaigos – partneriai, kurie jau prisijungė ir dar prisijungs vėlesniuose etapuose.    

Viena iš mokslinio tyrimo bazių yra ir Delfinų terapijos centras, tačiau tyrimas apima ir kitas gyvūnų asistuojamas terapijas, todėl planuojama tyrinėjimus atlikti ir kaniterapijos bei hipoterapijos bazėse.

Šiuo moksliniu tyrimu bus siekiama ištirti bei sukurti metodikas delfinų, žirgų ir šunų asistuojamai terapijai, įvertinti šių gyvūnų terapinį poveikį žmogui bei ištirti paties asistuojančio gyvūno gerovę.

„Labai didžiuojamės, kad esame tarp lyderių, – sako Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Taip įgyvendiname Delfinų terapijos centro misiją – skatiname inovacijas pagalbos negaliai srityje, pritraukiame moderniausius pasaulinius metodus.“

Dalyvių registracijos anketa skelbiama Lietuvos jūrų muziejaus tinklapyje, skyrelyje „Delfinų terapijos centras“.

Dalyvauti tyrime gali Lietuvos respublikos piliečiai nuo 7 metų amžiaus, turintys psichikos (F (00-99)) ir elgesio bei nervų sistemos (G (00-99)) ligas ir nedalyvavę toje gyvūnų asistuojamos terapijos programoje, į kurią pretenduoja.

Mokslinis tyrimas vyks dvejus metus: nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. Planuojama, kad delfinų, žirgų ir šunų asistuojamos terapijos poveikio tyrinėjimai vyks etapais. Dalyvavimas moksliniame tyrime dalyviams nekainuoja.

Delfinų asistuojamoje terapijoje planuojama nemokamai priimti iki 200 vaikų ir suaugusiųjų.