Gyvenimas

2019.06.16 12:46

Pečių lanko mankšta – išsigelbėjimas daug sėdintiems ir gyvenantiems pasyviai

pratimai vaizdo įraše – paprastesni nei nuotraukoje
„Rinkos aikštė“2019.06.16 12:46

„Pečių lankas savo anatomine sandara ir biomechanika yra išskirtinė kūno dalis, kurią sudaro krūtinkaulis, raktikaulis, šonkauliai, mentė, žastikaulis, – paaiškina Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, trenerė Simona Skorupskienė.

Pasak S. Skorupskienės, vis daugiau žmonių dėl pasyvaus, sėdimo gyvenimo būdo kenčia pečių lanko skausmus. Viena šių skausmo priežasčių – netaisyklinga laikysena.

„Yra žinoma, kad netaisyklinga laikysena, kai galva atsikišusi, pečiai išsikišę į priekį, pasuktas į vidų žastas ir padidėjusi krūtininė kifozė, turi įtakos mentės padėčiai, kinematikai bei raumenų aktyvumui ir yra vienas iš galimų etiologinių veiksnių daugelio klinikinių sindromų patogenezėje, kartu ir peties skausmo, – dėmesį atkreipia pašnekovė. – Iš daugybės mokslinių tyrimų žinome, kad taisyklinga laikysena turi neabejotinos reikšmės mūsų sveikatai.“

Trenerė S. Skorupskienė Jums pateikia keletą pratimų, kurie padės įsitempusius, sutrumpėjusius raumenis ištempti, o silpnus ir išilgėjusius – sustiprinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt