Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.16 09:39

Seniausiame Anykščių pastate planuoja įkurdinti dvarininkės vaiduoklį

Seniausiame Anykščių pastate, Okuličiūtės dvarelyje, planuojama įrengti interaktyvią ekspoziciją, kurios lankytojai galėtų susipažinti ir su paslaptingosios dvarininkės vaiduokliu.

Anykščių savivaldybė yra paskelbusi viešąjį pirkimą, kuriuo siekiama pastate įrengti ekspoziciją priešmokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams. Joje turėtų būti atskleista dvaro ir Anykščių krašto istorija, literatūrinės Anykščių asmenybės.

Ekspozicijos koncepcijos rengėjai rašo, kad dvaro įkūrėja buvo išsilavinusi ir energinga kultūros puoselėtoja, o dvarelyje 1863 metų sukilimo metu veikė sukilėlių štabas, slėpti ginklai.

Nepaisant to, apie dvarininkę nėra jokių patikimų istorinių žinių, nežinomas net jos vardas, nėra išlikusių atvaizdų, neaiškus jos likimas.

Dvarelio rūsyje planuojama įrengti erdvę, kur „gyventų“ šios dvarininkės vaiduoklis: holograma, pasakojanti apie jos likimą, dvaro istorijas ir paslaptis.

Pastate taip pat turėtų įrengta ekspozicinė salė bei literatūrinė palėpė, joje būtų poilsio zona, apipavidalinta Anykščių šilelio motyvais.

Ekspozicinėje salėje būtų pasakojama Anykščių atsiradimo legenda, būtų įrengtas žaidimas, istoriją pasakojantis infografikas.

Dvareliui skirtoje erdvėje būtų pristatomos veiklos, kurios jame vystytos skirtingais laikotarpiais. Norima įrengti žaidimą, kuriame reikia surasti žodžius, sukurti interaktyvią istorinių figūrų dėlionių sieną. Čia veiktų ir sukilėlių štabas, o jame būtų pasakojama pagrindinio jo įrankio – dalgio istorija.

Rašytojų palėpėje būtų skirtingų rašytojų krėslai su skaitykle, joje būtų galima rasti autoriaus tekstus. Čia būtų įrengtas didelis „Scrabble“ žaidimas.

Viešųjų pirkimų dokumentuose nurodoma, kad įrengti ekspoziciją konkurso laimėtojas turės iki rugpjūčio 25 dienos.

2017 metais savivaldybė yra parengusi pusės milijono eurų vertės projektą dvaro remontui ir atgaivinimui. Jis didžiąja dalimi finansuojamas ES lėšomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi