Gyvenimas

2019.06.16 08:46

Penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ išvyko: dalyviai nekantrauja, kokių atradimų ji atneš

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.06.16 08:46

Lietingą sekmadienio rytą iš LRT kiemelio pajudėjo jau penktoji „Nacionalinė ekspedicija“. Tradiciškai paskambinę varpu dalyviai susėdo į dešimt automobilių, į priekabas įsikėlė du laivus ir leidosi į kelią. Pirmoji stotelė – Gervėčiai, miestelis vakarų Baltarusijoje.

„Oras geras – pats tas“, – stovėdamas po lietumi prieš pat kelionę juokėsi vienas iš ekspedicijos dalyvių, žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Kiek anksčiau prieš išvyką jis sakė, kad šiemet keliautojų laukia išskirtinis iššūkis – vienas iš kelionės etapų suplanuotas Baltijos jūra.

„Iš Rygos į Saremos salą planuojame plaukti Klaipėdos universiteto burlaiviu „Brabander“. Neabejojame, kad tai bus įspūdinga ir išskirtinio kapitonų meistriškumo pareikalausianti užduotis“, – atskleidė E. Jakilaitis.

Nors kaitrą Lietuvoje prieš pat ekspedicijos startą pakeitė lietus, dalyviai geros nuotaikos nepametė.

„Lyja lietus, tad kelias mums bus labai geras, nes juk lyjantis lietus yra laimingos kelio pradžios ženklas“, – portalui LRT.lt sakė į ekspediciją išvykstanti Zita Kelmickaitė.

Profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija plauks Dauguvos upe per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasieks Saremos salą Estijoje, o vėliau per Žemaitiją, liepos 6-ąją grįš į Kauną, iš kurio 2015-aisiais pajudėjo pirmoji „Nacionalinė ekspedicija“.

„Išvažiuojame žinodami maršrutą, bet nežinome, ką mums atneš susitikimai, kokių nelauktų dalykų. Tikime, kad kelionės rezultatas bus gražus“, – portalui LRT.lt teigė gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

Pirmą kartą į „Nacionalinę ekspediciją“ vykstanti LRT žinių vedėja Aistė Plaipaitė labiausiai laukia tos kelionės dalies, kai bus pasiekta Žemaitija, nes iš ten kilęs jos senelis ir tėtis. O prieš išvyką portalui LRT.lt prisipažino šiek tiek besijaudinanti.

„Truputį sumišusi, klausau, ką kalba mano komanda – Zita, Selemonas ir Arminas, bandau suprasti, kaip viskas vyks. Aš naujokė, man viskas įdomu“, – šypsojosi A. Plaipaitė.

Ekspedicijoje dalyvauja 38 žmonės. Lietuvoje aplankomų vietų bendruomenės kviečiamos susitikti su „Nacionalinės ekspedicijos“ keliautojais ir pasidalyti savo istorijomis. Ekspedicijos dalyviai Lietuvoje aplankys:

birželio 30 d. – Kretingą, Palangą;
liepos 1 d. – Plungę, Platelius;
liepos 2 d. – Telšius, Varnius;
liepos 3 d. – Kurtuvėnus;
liepos 4 d. – Šiaulius, Tytuvėnus;
liepos 5 d. – Ariogalą, Kėdainius;
liepos 6 d. – Kauną (finišas).

Ekspedicijos atradimus LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys nuo rudens rodomose laidose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt