Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.15 18:59

Paskelbti geriausi jaunieji dizaineriai: tarp jų darbų – amputuotų rankos pirštų protezų koncepcija

LRT.lt 2019.06.15 18:59

Sostinėje paskelbti konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ laureatai. Penktadienį atidaryta ir įdomiausių darbų paroda, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro (VDA DIC) organizuojamas konkursas „Jaunojo dizainerio prizas“ finišavo laureatų apdovanojimais ir geriausiųjų darbų parodos atidarymu.

Apdovanojimų ceremonijos metu paskelbti keturių kategorijų – produkto, komunikacijos, mados dizaino ir dizaino tyrimų – nugalėtojai.

Komunikacijos dizaino kategorijoje pagrindinį prizą laimėjo Saulė Kašėtaitė už projektą „Augalo utopija“.

Mados dizaino kategorijoje laurus nuskynė Rūta Kvaščevičiūtė, sukūrusi kolekciją „Skreitas“.

Produkto dizaino kategorijoje pagrindiniu prizu apdovanotas Simonas Milišauskas už pilnai amputuotų rankos pirštų protezų koncepciją „Chrono“. Savo kategorijoje jis pelnė ir publikos simpatijas. 

Lukui Avėnui įteiktas pagrindinis apdovanojimas už  „Memento Vitae“ dizaino tyrimo kategorijoje.

Papildomais prizais bei publikos simpatijų prizais apdovanoti šie jaunieji dizaineriai: Aurelija Slapšytė, Samanta Zykaitė, Marcelė Kuliešiūtė, Miglė Ceinorytė, Justina Navickaitė, Vestina Petrauskaitė.

Po apdovanojimų atverta įdomiausių konkurso darbų paroda.

Iš 62 kasmet vykstančiam konkursui pateiktų darbų komisija atrinko 15 projektų. Ekspozicijoje galima susipažinti su 6 produkto dizaino, 3 mados, 3 komunikacijos dizaino ir 3 dizaino tyrimų projektais. 

Konkurso komisiją šiemet sudarė mados dizaineris ir kostiumų dailininkas Aleksandras Pogrebnojus, drabužių dizaineris Egidijus Rainys, verslininkas ir visuomenės veikėjas, technikos mokslų daktaras Vladas Lašas, valstybinio patentų biuro pramonės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja Kristina Vilkienė, daugiadisciplininės kūrybos ir meno direktorius Darius Kisielius, meno vadovas ir grafikos dizaineris Tadas Karpavičius bei VDA DIC vadovas Marius Urbanavičius.

„Šiais metais konkursui buvo pateikta visokių projektų – vieni geri, kiti – mažiau įdomūs. Susidaro įspūdis, kad dalyvavo daug kūrybingų žmonių, kurių darbų lygis gana aukštas. Tik kritiškai vertinu mados kategorijos darbus. Jei žmogus talentingas - tai pastebima iš karto.

Meistrystė – gerai, bet talento neišmoksi. Daugelis darbų gana šabloniški. Svarbu žinoti, ką tu tuo nori pasakyti. Visuomenė neišsiaiškins tavo idėjos, jei jos akivaizdžiai nesimato. Man labiausiai patiko su humoru, žaismingai pateiktos kolekcijos“, – savo įspūdžiais apie konkursą dalinosi konkurso komisijos narys Aleksandras Pogrebnojus.

Pasak A. Pogrebnojaus, gerai, kai kūrėjai įkvėpimo ieško „per savo prizmę“. „Kai esi jaunas ir dar neturi prikaupęs daugybės įspūdžių ar nuostatų, tada gali pasisemti įkvėpimo iš to, kas tu esi. Bet kokiu atveju, manau, kad parodos ekspozicija bus įdomi ir tikrai verta ją aplankyti“, – sakė mados dizaineris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi