Gyvenimas

2019.06.15 18:27

Poilsiautojų Palangoje laukia nauja nakvynės vieta: į pušyną atgabentas traukinio vagonas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.15 18:27

Palangoje siūloma pigi nakvynė neįprastame objekte. Į kempingą po pušimis atgabentas traukinio vagonas, kurio kupė galima pernakvoti už 10 eurų.

Traukinio vagonas stovi ne kur nors stotyje, o po pušimis Nemirsetoje, Palangos kempinge. Palangos kempinge galima nakvoti savo namelyje ant ratų, pasistatyti palapinę ar išsinuomoti kambarį, tačiau verslininkai vis ieško naujų idėjų.

„Vagonas buvo ta idėja, kad galėtų galbūt ir senyvo amžiaus žmogus nostalgiškus prisiminimus pajausti, tiek jaunimas, tiek studentas, kuris nori sutaupyti pinigus“, – sako ūkvedys Rolandas Raipa.

Vagonas atsiėjo 15 tūkst. eurų, dar tiek – jį atgabenti į pajūrį. Bėgiais jis atriedėjo iki Kretingos, o iš Kretingos į Nemirsetą atvežė specialus transportas.

Vagonas išlikęs toks, koks ir buvo kelionėse Vilnius-Maskva visus tris dešimtmečius, pakeista tik elektros instaliacija. Vagone dviem aukštais miegoti gali 40 žmonių, vienam para atsieis 10 eurų, tačiau nereikės rūpintis patalyne ir rankšluosčiu. Tiesa, teks dalytis kupė su dar trimis poilsiautojais.

„Visi sakė tik „vau“, kažkas nerealaus. Kažkam nostalgija buvo, gal dar nuo važinėjimų senų. Bet jaunimas  pirmą kartą ir nakvos, ir sėdės traukiny“, – kalbėjo R. Raipa.

Pašnekovas išduoda, kad buvo ir tokių, kurie apšaukė darkant gamtą, tačiau kempingo pakraštyje įkurdintas vagonas – įdomus eksponatas. O nakvynę vagone pasirinkę poilsiautojai gali naudotis ir visa kempingo infrastruktūra: dušais, tualetais, virtuvėlėmis.

Kaip atrodo traukinio vagovnas ir jo vidus – Jovitos Gaižauskaitės reportaže (nuo 09.09 min.): 

Žinios. Netikėta neramumų Honkonge atomazga: valdžia išgirdo protestuotojus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.