Gyvenimas

2019.06.14 17:07

Iki ašarų sujaudinęs susitikimas: karo išskirti mylimieji susitiko po 75-erių metų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.14 17:07

Šimtams dar gyvų Antrojo pasaulinio karo veteranų sugrįžimas į Normandiją minėti 75-ųjų išsilaipinimo metinių buvo kupinas pačių įvairiausių jausmų. Bet vienam amerikiečiui šis sugrįžimas buvo netgi dar ypatingesnis negu kitiems. Ir – vienai jo bendraamžei iš rytų Prancūzijos miestelio. Tai buvo sugrįžimas į jų meilės istoriją, kurios abu nebuvo pamiršę.

Ši istorija prasidėjo Misisipės valstijoje, kur Prancūzijos televizija nuvyko papasakoti apie K. T. Robinsą, veteranų organizacijos „Amžinai jauni“ narį, besirengiantį į Normandijos išsilaipinimo 75-ąsias iškilmes. Ir tarp kitų nuotraukų, jis parodė vieną, kurioje buvo jo buvusi mylimoji Jeannine Ganaye. Tačiau vyras manė, kad ji mirusi ir daugiau niekada jos nepamatys.

Bet  žurnalistai moterį rado rytų Prancūzijoje ir, traukinyje į Mecą, apie tai pranešė karo veteraminui K. T. Robinsui. Vyras negalėjo patikėti, kad jo mylimoji dar gyva ir kad netrukus ją netgi pamatys. Dviejų buvusių mylimųjų susitikimas nepraėjo be stiprių apsikabinimų ir džiaugsmo ašarų, kurios kaupėsi 75-erius metus.

92-ejų metų J. Ganaye gyvena senelių namuose. Kaip ir K. T. Robinsas, yra našlė. Susėdę vienas šalia kito, jeigu išsipasakojo.  Karo veteranas prisipažino visada mylėjęs: „Visada tave mylėjau. Visada, visada, niekad nepalikai mano širdies.“

J. Ganaye atsakė tuo pačiu: „Jis sako, kad mane myli, tą supratau. Aš jį irgi.“

Jaunas karys amerikietis įsimylėjo 18-ametę prancūzę. Bet po dviejų mėnesių juos išsiuntė tolyn į frontą, į rytus.

J. Ganaye prisipažino visada galvojusi apie mylimąją ir laukusi jo sugrįžtant.

„Kai išdardėjo sunkvežimiu, aišku, verkiau. Buvo labai liūdna. Taip norėjau, kad po karo jis nebūtų grįžęs į Ameriką“, – pasakojo J. Ganaye.

Pasišnekučiavę mylimieji ir vėl išsiskyrė, tačiau pažadėjo vienas kitam dar susitikti.

Už širdies griebiantis mylimųjų susitikimas – Vykinto Pugačiausko reportaže:

It kino juostoje: karo išskirti įsimylėjeliai susitiko po 75 metų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.