Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.11 19:02

Miško festivalis Anykščių šilelyje – gamtos mylėtojai galės pabendrauti, atsigauti ir pasisemti įkvėpimo

LRT.lt 2019.06.11 19:02

Birželio 19–23 dienomis Anykščių šilelyje gamtos mylėtojai rinksis į antrajį Miško festivalį gyvai pabendrauti, atsigauti ir pasisemti įkvėpimo. Tai bendruomeniškas renginys kartu kuriamas visų susirinkusiųjų. Pievoje tarp Šventosios upės ir Puntuko akmens drauge įsirengę stovyklą anykštėnai ir atvykusieji diskutuos, kurs, mokysis, keliaus miško takais, žiūrės filmus, gros, šoks, vaišinsis ir vakaros prie ugnies.

Šių metų Miško festivalio tema – „Niekas nenori išnykti“ – pasirinkta reaguojant į žinias apie nykstančias gyvybės rūšis bei žmonijos sukeltą ekologinę suirutę visoje planetoje. Todėl šiemet Miško festivalyje daug dėmesio skiriama ugdymui ir savišvietai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Festivalio dalyviai galės net dvi dienas mokytis sąmoningos miškininkystės su gamtininku Andrejum Gaidamavičium, keliauti po Anykščių krašto šventvietes su archeologu prof. Vykintu Vaitkevičium, o vakare prie ugnies kalbėtis apie mūsų santykį su gamta su etnologu/mitologu Dainiumi Razausku, astronomu Sauliumi Lovčiku, etnologe Ona Drobeliene.

Pernai festivalyje Miško medicinos ir terapijos pradininkas prof. Qing Li iš Japonijos supažindino Lietuvą su miško terapija. Šiais metais birželio 20d. festivalyje rengiamas jau pilnos dienos praktinis seminaras šia tema.

Tuo tarpu kiti žmonės iš augalų pins dekoracijas šventei, o vakare bendruomenė rinksis lėtojo miesto dirbtuvėse žiūrėti prancūzų filmo „Rytojus“, ragauti suneštinių patiekalų ir tartis, kaip kurti gyvenimą ir gerovę mūsų regionuose darnoje su gamta.

Penktadienį Miško festivalio dalyviai kalbėsis apie prisitaikymą gyenti pasikeitusio klimato sąlygomis su pasaulinio garso darnaus vystymosi specialistu prof. Jem Bendell (Anglija), debatuos apie medienos kuro tvarumą ir klimato aktyvizmą. Žinomas ekovizionierius, gamtininkas ir fotografas Alan Watson Featherstone (Škotija), trisdešimt metų paskyręs Kaledonijos miškui Škotijoje atkurti, supaţindins juos su gamtinio atkūrimo idėjomis (angl. rewilding).

Koncertuoti į Anykščių šilelį atvyksta Eglė Sirvydytė, Nika Ganga ir Saulius Spindi, Kamanių šilelis ir Strings of Earth Orchestra, tad visais festivalio vakarais miške skambės dainos ir muzika.

Penktadienį ir šeštadienį Miško festivalyje dūzgs įvairios dirbtuvės, menininkų pasirodymai, filmų peržiūros, pokalbiai, žygiai, koncertai. O šeštadienio vakarą ir naktį vainikuos bendrai visų sukruta Rasų šventė su sutartinėmis, naktišokiais ir suneštinėmis vaišėmis.

Anykščių miško festivalio projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi