Gyvenimas

2019.06.11 16:21

Planuojamos ekskursijos po serialo „Černobylis“ filmavimo vietas: ar tai padidins turistų srautus?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.11 16:21

Pasaulį jau spėjo sudrebinti serialas „Černobylis“, kuris, kaip daugumai jau žinoma, buvo filmuotas ir Lietuvoje. Dėl to užsieniečiai ypač susidomėjo Vilniumi. „Tam susidomėjimui mes ruošiamės iki serialui pasirodant eteryje“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Anot jos, jau metų pradžioje buvo paruoštas leidinys, kuriame buvo aprašytos visos lokacijos, kur buvo filmuotas serialas „Černobylis“ bei kiti filmai.

„Kai serialas pasirodė, susidomėjimas buvo didžiulis. Jau apie 15 pasaulinio lygio užsienio portalų parašė apie šį serialą ir apie Vilnių. Mūsų sukurtame specialiame puslapyje apie serialo lokacijas kasdien apsilanko tūkstančiai žmonių“, – kalbėjo I. Romanovskienė.

Jai antrino Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė. Anot jos, serialas „Černobylis“ iš tiesų išgarsino Lietuvą ir Vilnių.

I. Romanovskienės tikinimu, artimiausiu metu Vilniuje turėtų atsirasti konkrečios ekskursijos po lokacijas, kur buvo filmuojamas serialas. Pasak J. Pazikaitės, serialas buvo filmuojamas Fabijoniškėse, Justiniškėse, VGTU aktų salėje, kuriame buvo įsikūrusi teismo salė. Tuo tarpu Pripetės viešbutis buvo atkurtas VRM rūmuose, Žirmūnuose.

„Dabar viskas priklausys nuo turizmo agentūrų, kaip visa tai sudėlioti: ar pasiūlyti kaip atskirą produktą, ar galbūt jį įkomponuoti į standartinius paslaugų paketus“, – svarstė J. Pazikaitė.

Anot I. Romanovskienės, kol kas didžiausias susidomėjimas serialo „Černobylis“ lokacijomis kyla iš pačių lietuvių. O iš užsieniečių daugiausia domisi Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojai.

J. Pazikaitės teigimu, į Lietuvą atvykstantys kino kūrėjai šalį renkasi atsižvelgdami į daug sudedamųjų dalių: kokios yra filmavimo vietos, kokie žmonės dirba, kokia yra mokestinė aplinka ir pan.

„Jeigu Lietuvoje būtų tik gera kaina ir nebūtų profesionalų, tai tikrai pas mus niekas nevažiuotų. Tarkime, „Černobilyje“ techninę komandą sudarė 250 žmonių, iš kurių 200 buvo lietuvių. Taigi lietuviai ženkliai prisidėjo prie šio projekto ir jo sėkmės“, – tvirtino J. Pazikaitė.

Daugiau apie tai – laidoje:

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Po serialo „Černobylis“ – entuziastų dėmesys ne tik Ukrainai, bet ir Vilniui
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt