Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.11 12:23

Mezgimo nauda: gerina sveikatą ir padeda suprasti laiko tėkmę

Pasirodo, kad mezgimas ne tik gerai veikia sveikatą, bet ir padeda suprasti laiko tėkmę. Viena išmegzta akis lygi mūsų gyvenimo sekundei. Vilniuje Kairėnų botanikos sode mezgimo entuziastai rinkosi paminėti Pasaulinės mezgimo viešumoje dieną.

Kasmet antrą birželio šeštadienį visi mezgantys ar norintys išmokti megzti eina tai daryti į viešumą. Europoje, Amerikoje, net Australijoje šis renginys vyksta jau ne pirmus metus ir sulaukia vis didesnio pasisekimo ir susidomėjimo.

Mezgimo dienos tikslas – pakviesti žmones daugiau bendrauti gyvai ir leisti laiką prasmingai. Ši diena tai galimybė išmokti megzti, prisiminti įgūdžius, susirasti bendraminčių ir populiarinti šią šiek tiek primirštą rankdarbių rūšį.

Šiemet mezgimo viešumoje organizatorės Vilniuje nutarė atsisukti į tvarią madą ir prisidėti prie pasaulinio judėjimo „Be plastiko“. Todėl mezgėjai susirinkę mezgė pirkinių tinklinukę. Tai ne tik madingas daiktas šį sezoną, bet ir puiki dovana draugui. 

Pasak mokslininkų mezgimas tai ne tik hobis, ši veikla malšina stresą, nerimą, didina kūrybiškumą, lavina kantrybę, stiprina atmintį, gerina smulkiąją motoriką, suteikia pusiausvyros ir stabilumo jausmą, atitolina senatvinį užmaršumą ir net gelbsti kenčiant chronišką skausmą. Pasirodo, mokantys megzti geriau supranta matematiką, geometriją ir programavimą.

Mezgimo diena sumanyta Danijoje 2005 metais, jos tikslas supažindinti kuo daugiau žmonių su mezgimu, paraginti juos burtis į  draugijas, o ne megzti vienumoje. Šią dieną mezgantys ar norintys išmokti megzti išeina su rankdarbiu į viešas erdves: kiemus, mokyklas, parkus, kavines.

Pasaulinės mezgimo viešumoje dienos judėjimo duomenimis, per šią šventę įvairiose šalyse vyksta daugiau kaip 10 tūkst. renginių. Kairėnuose vykusio renginio numeris tarptautiniuose sąrašuose šiemet buvo 9025. Mezgimo viešumoje renginiai vyko ir kituose Lietuvos miestuose.

Lietuva prie tarptautinės iniciatyvos prisideda jau penktus metus iš eilės, kasmet renginiui išrenkama tema ar bendrai įgyvendinamas projektas ar kūrybinė idėja.

Daugiau apie tai – reportaže: 

Pasaulinė mezgimo viešumoje diena Vilniuje: šis hobis ne tik gerina sveikatą, bet ir padeda suprasti laiko tėkmę

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi