Gyvenimas

2019.06.10 14:06

Amžius – nėra kliūtis: 108-erių senolės pianistės pirštai po klavišus laksto kaip pašėlę

įvertinkite ilgaamžės įgūdžius
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.10 14:06

Lenkijoje gyvenanti 108-erių metų Wanda Zarzycka yra puikus įrodymas, kad garbingas amžius niekam nėra kliūtis. Jos pirštai pianino klavišais laksto mikliai.

Puošnų instrumentą Wanda paveldėjo iš savo mamos, kurį gavo kaip vestuvių dovaną. Tai – pats brangiausias daiktas jos mažame bute Krokuvoje. Klavišais kuriamos melodijos Wandą grąžina į atsiminimus.

„Kažkada seniai ant jo lijo lietus, nes neturėjome, kur jį paslėpti, tad laikėme kaime. Todėl negrojau juo 5-erius metus”, – pasakojo Wanda.

Wanda yra viena vyriausių Lenkijos pianisčių. Anksčiau ji buvo šokėja, pamilusi muziką. Tarpukariu ji baigė Lvovo muzikos konservatoriją, bet po Antrojo pasaulinio karo buvo priversta nustoti groti.

„Anksčiau labai gerai šokdavau. Mane Lvove visada kviesdavo į šokius. Šokių salės buvo labai gražios. Labai gaila, kad viskas praėjo”, – kalbėjo Wanda.

Nors tuomet 80-metei Wandai buvo lūžusios abi rankos, o medikai sakė, kad ji niekada daugiau negalės groti – ji nesiklausė ir dabar, jau būdama 108-erių, klavišais skambina kasdien.

Kaip senolė groja instrumentu, galima pamatyti reportaže (nuo 1 val. 30 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Ryto svečias Mantas Stonkus ir Ugnė Galadauskaitė ragavo gurmaniško bebro pašteto

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.