Gyvenimas

2019.06.10 07:05

Piligriminis kelias Japonijoje: keliautojas kartu su žmona pėsčiomis aplankė 88 šventyklas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.06.10 07:05

Keliautojas Evaldas Karalius beveik du mėnesius keliavo po 88 Japonijos šventyklas. „Tokių, kurie šį kelią įveiktų pėsčiomis, nėra daug, o važiuojančių – apstu“ – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė jis.

Tai buvo pirma E. Karaliaus kelionė į Japoniją. Tačiau pėsčiųjų žygiai jam seniai nėra naujiena. Tai buvo ketvirta tokio tipo kelionė.

„Ieškojau, ką įdomesnio galiu atrasti nei, tarkime, Santjago kelias. Bandžiau prikalbinti savo žmoną žygiui, o ji man pasakė, kad eitų nebent Japonijoje. Taip atsirado idėja ir suradau kelią, kuris iš tiesų egzistuoja. Patiems japonams yra svarbiausia aplankyti šventyklas ir susirinkti antspaudus, kad tu ten buvai. Bet dauguma jų iki šventyklų vyksta savo automobiliais arba ekskursijų metu“, – pasakojo E. Karalius.

Tačiau šį kelią įveikti galima ir kitais būdais: pėsčiomis arba dviračiu. Kai kurie keliautojai šiuos du būdus sujungia. E. Karalius nuo pat pradžių buvo tvirtai apsisprendęs, kad viską įveiks pėsčiomis.

Rinkti antspaudus aplankytose šventyklose taip pat galima dviem būdais. Juos galima rinkti į knygą arba popieriaus ritinyje. Tas, kuris aplanko visas šventyklas, gauna sertifikatą ir žmogus yra paskiriamas minėto kelio ambasadoriumi.

Anot E. Karaliaus, vietiniai labai vertina tuos, kurie nusprendžia šventyklų kelią įveikti pėsčiomis, ypač jei žmogus yra užsienietis. Žygeivius labai lengva atskirti, nes jie dėvi specialius drabužius.

„Tai yra labai saugus kelias, nes einantysis yra gerbiamas“, – pabrėžė keliautojas.

Daugiau apie tai – laidoje (nuo 30.55 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Piligriminis kelias Japonijoje: einantieji yra gerbiami ir saugūs

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt