Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.08 18:19

Naudingi patarimai: kokius augalus auginti Lietuvoje ir kaip juos prižiūrėti per karščius?

Pastebima, kad Lietuvoje po truputį keičiasi klimatas, todėl dabar galima pradėti auginti tokius augalus, kurie anksčiau pas mus neaugo. Vilniaus universiteto Botanikos sodo atstovas Darius Ryliškis sako, kad eksperimentams laukas šiuo metu yra kur kas platesnis.

Anot D. Ryliškio, sausros Lietuvoje pradeda kankinti jau reguliariai.

„Jeigu nėra galimybės laistyti augalus, reikėtų sodinti tokius, kurie yra atsparesni karščiui ir yra prisitaikę prie sausros. Prieš sodinant reikėtų patikrinti, ar vieta yra saulėta, ar dirvožemis yra lengvas, ar yra laistymo sistema“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė D. Ryliškis.

Jo įsitikinimu, sodinti vien egzotinius augalus būtų pernelyg drąsus žingsnis. Tačiau žmonės ypač mėgsta auginti vynmedžius.

„Reikėtų žiūrėti, kas auginama Italijoje ar Prancūziją, geriau dairytis į Vokietiją arba Lenkijos vakarus. Esu bandęs auginti augalų iš gerokai piečiau esančių šalių, tačiau jie neišgyvena mūsų žiemų. Neverta Lietuvoje imtis auginti labai egzotinių augalų, kaip citrinmedžiai ar bananmedžiai“, – kalbėjo D. Ryliškis.

Tačiau tiems, kurie vis tik nori auginti citrinmedį, D. Ryliškis patarė vasarą jį išnešti į lauką, o atvėsus orams, įnešti į vidų.

Pasak pašnekovo, didžiausia augalų laistymo klaida yra: laistyti dieną per karštį, pilant šaltą vandenį ant lapų. Tokiu atveju augalas patiria didelį stresą.

„Sausros metu augalą turėtume laistyti gausiai ir retai. Reikia laistyti ne paviršių, o per visą šaknų gylį“, – patikino D. Ryliškis.

Daugiau apie tai – laidoje (42.22 min.): 

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Ryto svečias Mantas Stonkus ir Ugnė Galadauskaitė ragavo gurmaniško bebro pašteto

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi