Gyvenimas

2019.06.09 09:15

10 pavojingiausių pasaulio vietų: nuo Bermudų trikampio iki Griaučių kranto

LRT.lt2019.06.09 09:15

Pasaulis yra kupinas pavojingų žmogaus gyvybei vietų: sraunios upės, pavojingų gyvūnų pilni tamsūs miškai, lavinomis grasinantys kalnai. Daug neatsargių turistų tokiose vietose neteko savo gyvybių, nes nepakankamai įvertino čia esančias grėsmes.

Portalas LRT.lt pateikia 10 pavojingiausių pasaulio vietų sąrašą.

1. Danakilių dykuma

Danakilių dykuma yra šiaurės rytų Etiopijoje, pietų Eritrėjoje ir Džibutyje. Ši dykuma laikoma viena iš priešiškiausių ir pavojingiausių vietų visame pasaulyje. To priežastis yra ugnikalniai ir geizeriai, kurie išskiria nuodingas dujas ir didelį karštį. Temperatūra dieną čia pakyla daugiau nei 50 laipsnių. Be to, dėl Eritrėjoje vykstančių konfliktų dykumoje besilankantys turistai gali būti pagrobti plėšikų.

2. Alaguasas

Brazilijos didmiesčiai Rio de Žaneiras ir San Paulas garsėja dideliu nusikalstamumu. Tačiau Brazilijoje yra kur kas mažiau žinomas miestas, kuriame vyksta žiauriausi nusikaltimai pasaulyje. Alaguaso valstija gali būti mirtina turistams. Kiekvienais metais čia žūsta daugiau negu 2000 žmonių, nors gyventojų yra tik 3 milijonai.

3. Sinabungas

Sinabungas – tai aktyvus stratovulkanas, esantis Indonezijoje, Sumatro saloje. Jis išsiveržia gana dažnai ir dėl to tūkstančiai žmonių nuolat praranda savo pastoges. Artimiausi miestai ir kaimai daugybę kartų buvo paskendę lavoje ir pelenuose. Paskutinį kartą ugnikalnis buvo išsiveržęs 2016 metais. 

4. Griaučių krantas

Griaučių krantas yra Namibijoje, Atlanto vandenyno pakrantėje. Paplūdimys žymus dėl ten esančių banginių ir ruonių skeletų. Tačiau mažai kas žino, kad laukiniame paplūdimyje miršta ir žmonės, nes toje vietoje sudūžta daug laivų. Pasak specialistų, visa tai nutinka dėl povandeninių srovių ir ne iki galo ištyrinėto dugno.

5. Natrono ežeras

Natrono ežeras yra Tanzanijoje, Kenijoje, didžiajame Lūžių slėnyje. Ežeras yra laikomas vienu iš pavojingiausių vandens telkinių pasaulyje. Jo vanduo yra pilnas druskų ir rūgšties bei prišyla iki 60 laipsnių. Didelis rūgštingumas reiškia, kad ežere labai greitai žūsta ir sustingsta gyvūnų kūnai. Jo vanduo labai greitai tirpina audinius ir gali stipriai pakenkti žmogaus odai ir akims. 

6. Sana

Šis miestas yra žinomas dėl įvairių priežasčių. Viena iš jų yra, kad tai yra seniausias gyvenamasis miestas pasaulyje, taip pat aukščiausiai esanti sostinė. Deja, Sana yra pavojinga turistams, nes čia nuolat bomborduojama, vykdomos žmogžudystės ir teroristiniai išpuoliai.

7. Haitis

Haityje uraganai siaučia kur kas dažniau nei kitose pasaulio vietose. Haitis yra gana neturtinga vietovė, kuri negali susidoroti su nuolatinių stichijų pasekmėmis. Natūrali potvynių apsauga – miškai – jau seniai yra suniokoti, o dėl šalies ekonomikos nestabilumo nėra galimybės sukurti apsaugos nuo potvynių. Dėl to beveik kiekvienas uraganas tampa mirtinas.

8. Frezijos sala

Nepaisant šios vietos vaizdingumo, tai yra labai pavojinga vieta, kurios reikėtų vengti. Smėlio paplūdimiuose gyvena nuodingi vorai, agresyvūs šunys dingo, o jūra pilna ryklių ir nuodingų medūzų. 

9. Bermudų trikampis

Jau nuo senų laikų Bermudų trikampis turi neigiamą reputaciją. Ilgą laiką ši vieta buvo siejama su daugybe paslaptingų dingimų, mirčių ir katastrofų, kuriuos sukėlė Žemės magnetiniai laukai arba svetimšaliai. Kai kurie keisti atvejai jau seniai yra išaiškinti, tačiau iki dabar yra daug paslapčių, kurių vis dar niekas negali atskleisti.

10. K2, Čogoris arba Gudvino–Ostino kalnas

Tai yra antras pagal aukštumą kalnas pasaulyje, o po Anapurnos jis yra žinomas kaip pavojingiausias. Žiemą iki šiol niekam nepavyko užkilti į viršų, tačiau kitais sezonais jis yra mėgstamas alpinistų. Tačiau čia miršta iki 25 proc. drąsuolių. Nuo K2 atidarymo į kalną kopė 290 alpinistų, 66 iš jų mirė.

 

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.