Gyvenimas

2019.06.08 11:53

Restoranas po vandeniu: visi atvykę gali patys tyrinėti gamtą

Vakarienė po vandeniu, penkių metrų gylyje. Tai tapo realybe visai netoli – Norvegijoje. Čia atidarytas restoranas pavadinimu „Under“. Jame galima ne tik paragauti įvairiai paruoštų jūrų gėrybių patiekalų, bet, svarbiausia, mėgautis ir kiek kitokia gamtos apsuptimi.

„Kiekvienas restorano svečias patiria nuotykį. Visi atvykę gali patys tyrinėti gamtą, nes tai – nėra akvariumas“, – sako jūrų biologas Trondas Rafossas.

Iš išorės – tai milžiniškas betoninis monolitinis pastatas prie uolėtos pakrantės. Kitas restorano galas paniręs į Šiaurės jūrą. Klientai į jį patenka nuo kranto per specialų medžiu kaltą koridorių. Nusileidę ąžuoliniais laiptais įeina į neryškiai apšviestą valgomąjį.

Maistas ir architektūra – svarbu restorano kūrėjams. Bet dar viena jų misija – kalbėti apie aplinkosaugos problemas. Be to, iš viso pasaulio atvykusių restorano padavėjų komanda yra apmokyta, ką papasakoti žmonėms apie jų už lango matomą vaizdą ir kad žuvims niekas dėl restorano veiklos negresia. Restorano savininkai ramina, kad jų tikslas – ilgainiui natūraliai jūrai prisitaikęs restoranas.

„Restoranas jungia tris pagrindines dalis – gastronomiją, architektūrą ir jūrų biologiją. Šie dalykai tikrai unikalūs“, – kalbėjo restorano savininkas Stigas Ubostadas.

Gal čia ir nesutiksi tropinių gyvenviečių vandenų žuvų, bet įvairovė didelė: menkės, ešeriai, lūpažuvės, o ką jau kalbėti apie kartais praplaukiančius ruonius. Restorano virtuvės komanda sako gaminanti iš apylinkėse randamų gėrybių. Tiesa, meniu veikiausiai ne kiekvieno kišenei. 16–18 patiekalų degustacinė vakarienė vienam kainuoja 230 eurų.

Restorano savininkai sako, kad dar vienas jų tikslas – pritraukti turistus į Norvegiją. O kol kas į jį traukia visi, kam artima gastronomija, architektūra ir jūros pasaulis.

Apie tai – laidos reportaže (nuo 53.56 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Ryto svečias Mantas Stonkus ir Ugnė Galadauskaitė ragavo gurmaniško bebro pašteto