Gyvenimas

2019.06.08 10:41

Pasaulinė mezgimo viešumoje diena: Lietuvoje šis renginys organizuojamas jau penktą kartą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.08 10:41

Antrąjį birželio šeštadienį pasaulis švenčia Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną. Ji sumanyta tam, kad esą visi pamatytų, koks smagus tai užsiėmimas draugijoje, o ne vien medituojant vienumoje.

Šią dieną mezgantys ar norintys išmokti megzti išeina su rankdarbiu į viešas erdves: kiemus, mokyklas, parkus, kavines. Pasaulinės mezgimo viešumoje dienos judėjimo duomenimis, per šią šventę įvairiose šalyse vyksta daugiau kaip 10 tūkst. renginių.

Lietuvoje šis renginys yra organizuojamas jau penktą kartą ir yra įtrauktas į pasaulinį renginių sąrašą. Šiemet mezgimo mėgėjai ir visi, norintys pramokti, tradiciškai kviečiami atvykti į Vilniaus Universiteto Botanikos sodą Kairėnuose, kur vyks šiai dienai skirta mezgimo iniciatyva.

Renginio organizatorių teigimu, mezgimo naudą patvirtina ir mokslas: jis malšina stresą, didina kūrybiškumą, stiprina atmintį. Mokslininkai esą įvardija ir nemažai kitų mezgimo privalumų: ši veikla gerina smulkiąją motoriką, suteikia pusiausvyros ir kontrolės jausmą, atitolina senatvinį užmaršumą, padeda geriau suprasti matematiką, geometriją ir net kodavimą, taip pat gelbsti kenčiantiems chronišką skausmą.