Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.08 10:41

Pasaulinė mezgimo viešumoje diena: Lietuvoje šis renginys organizuojamas jau penktą kartą

Antrąjį birželio šeštadienį pasaulis švenčia Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną. Ji sumanyta tam, kad esą visi pamatytų, koks smagus tai užsiėmimas draugijoje, o ne vien medituojant vienumoje.

Šią dieną mezgantys ar norintys išmokti megzti išeina su rankdarbiu į viešas erdves: kiemus, mokyklas, parkus, kavines. Pasaulinės mezgimo viešumoje dienos judėjimo duomenimis, per šią šventę įvairiose šalyse vyksta daugiau kaip 10 tūkst. renginių.

Lietuvoje šis renginys yra organizuojamas jau penktą kartą ir yra įtrauktas į pasaulinį renginių sąrašą. Šiemet mezgimo mėgėjai ir visi, norintys pramokti, tradiciškai kviečiami atvykti į Vilniaus Universiteto Botanikos sodą Kairėnuose, kur vyks šiai dienai skirta mezgimo iniciatyva.

Renginio organizatorių teigimu, mezgimo naudą patvirtina ir mokslas: jis malšina stresą, didina kūrybiškumą, stiprina atmintį. Mokslininkai esą įvardija ir nemažai kitų mezgimo privalumų: ši veikla gerina smulkiąją motoriką, suteikia pusiausvyros ir kontrolės jausmą, atitolina senatvinį užmaršumą, padeda geriau suprasti matematiką, geometriją ir net kodavimą, taip pat gelbsti kenčiantiems chronišką skausmą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi