Gyvenimas

2019.06.06 11:01

Serialas „Černobylis“ padarė paslaugą: į Pripetę traukia minios smalsuolių

LRT TV naujienų tarnyba, Saulius Masalskas, LRT.lt2019.06.06 11:01

Daug teigiamų vertinimų sulaukęs naujas amerikiečių serialas „Černobylis“ padarė puikią paslaugą ukrainiečių kompanijoms, organizuojančioms ekskursijas į apleistą atomininkų miestą Pripetę. Nuo serialo rodymo pradžios tokių turų paklausa išaugo 40 procentų.

Labai įtikinamai parodęs sovietinės sistemos ir jos žmonių tragediją, susijusią su Černobylio elektrinės avarija 1986 metais, naujas amerikiečių kompanijos HBO serialas gerokai paskatino turistų susidomėjimą šia vieta.

„Černobylis – viena vertus, liūdna vieta, bet kita vertus – tai labai graži vieta.  Matote, kaip gamta sugrįžta ir užima viską aplink. Čia pajunti ramybę, tai labai rami aplinka“, –  sako „Solo East“ gidė Viktoria Brožko.

Praėjus 33 metams nuo katastrofos, radiacijos lygis buvusiame atominės elektrinės darbuotojų mieste Pripetėje gerokai sumažėjo. Ukrainiečių turistinės kompanijos tikina, kad trumpos kelionės į apleistą miestą yra saugios.

„Tai neįtikėtina, turiu omenyje, kad man padarė gerą įspūdį, – kai matai ir gali pajausti tuos tuščius pastatus, gali įsivaizduoti, kaip čia gyveno žmonės, kaip jiems liepė  išvykti. Labai jaudinanti patirtis“, – patikino turistė iš Brazilijos Caroline Maciel.

 Filme apleisti daugiabučiai, mokyklos ir vaikų darželiai atkurti gal ir gražiau, bet originali aplinka, matyt, daro didesnį įspūdį.  

„Taip, čia siurrealu. Tokia apleista vieta, kur gamta baigia užgožti namus ir kelius, viskas baigia subyrėti. Pati Pripetė, kiek pastebėjau, buvo gana gražus miestas – prie upės, su užtvanka. Atrodė gražiai, bet dabar, gaila,  nebegyvenamas“, – kalbėjo turistas iš Jungtinės Karalystės Garethas Burrowsas.

Ukrainiečių turistinės kompanijos pripažįsta, kad nuo serialo pradžios, bent jau šią vasarą rezervacijų į 100 ir daugiau eurų kainuojančias ekskursijas padaugėjo maždaug  40 procentų. Tą pajuto ir patys turistai. 

„Jei dėl turistų čia pasidarys ankšta, dings visas uždaros vietos įspūdis. Jau ir dabar čia pilna turistų ir ne taip matyti, kad čia visiškai apleistas miestas. Jei turistų bus dar daugiau, manau, šis įvaizdis bus sunaikintas“, – sakė turistas iš Nyderlandų Thieme Bosmanas.

Kol Černobylio elektrinės apylinkės ir Pripetė dar nevirto turistų pilnu Disneilendo stiliaus pramogų parku, lankytojams dar galima parodyti autentiškų sovietinio gyvenimo atributų. 

Daugiau apie tai – „Žinių“ reportaže (nuo 02.41 min.):

Žinios. HBO serialas „Černobylis“ paskatino minias smalsuolių apsilankyti Pripetėje

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt