Gyvenimas

2019.06.04 15:53

Policijos pareigūnų poelgis pralinksmino internautus: gelbėjo ant kelio užmigusį apuoką

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT.lt2019.06.04 15:53

Ukmergės policijos bendruomenė socialiniame tinkle pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota ant kelio užmigusio apuoko gelbėjimo akcija. Ne vietoje atsidūrusį nelaimėlį policijos pareigūnai perkėlė į saugesnę vietą.

„Ar matėte apuoką, užmigusį vidury kelio? Mūsų patruliai šiąnakt tokį sutiko. Buvo gautas pranešimas, kad automobilis susidūrė su staiga į kelio važiuojamąją dalį išbėgusia stirna.

Tad važiuodami į iškvietimą, netoli Miegučių kaimo, pareigūnai išvydo miegantį dar vieną miško gyventoją. Šis nenukentėjo, o buvo perkeltas į saugesnę vietą”, – rašoma Ukmergės policijos bendruomenės socialiniame tinkle.

Ventės Rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys patikino, kad ant važiuojamosios kelio dalies galėjo būti aptiktas pridaužtas apuokas arba tiesiog jauniklis.

„Dabar jauniklių visur yra labai daug ir jie kol kas yra žiopli, kol išmoksta skraidyti. O pelėdų vaikai netgi nemokėdami skraidyti palieka lizdus ir visur vaikšto, karstosi medžių šakomis ar net nukrenta ant žemės.

Geriausiu tokiu atveju radus apuoką nuo kelio jį perkelti į šalia esančius krūmus ar patupdyti ant medžio šakos. Namo neštis jo tikrai negalima” – portalui LRT.lt sakė ornitologas.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.