Gyvenimas

2019.06.04 07:01

Mankšta namuose: trys paprasti pratimai padės sustiprinti kojų ir pilvo raumenims

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.04 07:01

Vieni vasaros sezonui savo kūną pradeda ruošti iš anksto, o kiti – tuo susirūpina paskutinėmis minutėmis. „Greitų rezultatų tikėtis nereikėtų, nes visada reikia įdėti pastangų“, – sako sporto treneris Dominykas Rukšėnas.

Sportui ne visada reikalinga sporto salė, tam tikrus pratimus galima atlikti ir namuose. Sporto treneris D. Rukšėnas apsilankęs LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ parodė keletą pratimų, kurie moterims ir merginoms padės sustangrinti kojų raumenis ir pilvo presą. Jo tikinimu, geriau pratimų imtis pavalgius, o ne tuščiu skrandžiu.

Anot D. Rukšėno, yra įvairių nuomonių, ar iš tiesų po treniruotės būtinai turi skaudėti raumenis. Tačiau, jo įsitikinimu, jeigu žmogus nejaučia skausmo po to, gali būti, kad buvo neveiksminga treniruotė.

„Tam, kad raumenys išryškėtų ant kojų, daug laiko nereikia. Atlikus gerą kojų treniruotę, įtampa raumenyse ir skausmas jausis ilgiau nei kitose raumenų grupėse. Ištreniruoti kojas galima pakankamai greitai. Su pilvo presu yra sudėtingiau. Pratimų gali ir nepakakti, reikia prisižiūrėti ir mitybą“, – sakė sporto treneris.

Norint atlikti pratimus namuose, reikia kilimėlio ir poros svarmenų. Tačiau jeigu jų neturite, vietoj jų galima naudoti vandens pripildytus butelius.

Pirmas pratimas

Paimkite svarmenis, kojas laikykite šiek tiek sulenktas, nugara tiesi ir lenkitės žemyn 90 laipsnių kampu. Grįžkite į pradinę padėtį. Dažniausia klaida atliekant šį pratimą, anot D. Rukšėno, kad žmonės lenkdamiesi į priekį susikūprina.

Antras pratimas

Rankas uždėkite ant juosmens ir atlikite įtūpstus. Kiekvienai kojai galima padaryti po 10 įtūpstų.

Trečias pratimas

Atlikite paprastus pritupimus. Didžiausia šio pratimo klaida, anot trenerio, yra sukūprinta nugara, neįtrauktas pilvo presas.

Daugiau pratimų galite pamatyti laidoje (15.54 min.): 

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Prezidentų inauguracijos: kuri – paprasta, o kuriai prireikė naikintuvų?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.