Gyvenimas

2019.06.01 22:32

Floristė Eglė Kazokaitė. Kodėl bijome dovanoti gėles vyrams?

Eglė Kazokaitė, floristė2019.06.01 22:32

Kaip dažnai girdime „vyrams gėlės nerūpi“, „kam vyrams tos gėlės, jie juk ne moterys, nesupras“? Aš girdžiu tai kone kasdien ir svarstau, kas buvo šių stereotipų pagrindas? Kur slypi tikroji baimė vyrams dovanoti gėles?

Juk ne kas kitas, o tie patys vyrai, yra bene dažniausiai gėles perkantys žmonės. Jie jas renka savo mylimosioms, draugėms, žmonoms, dukroms, mamoms. Jie įsižiūri, pajunta, ieško tų vienintelių žiedų, kurie labiausiai patiktų jų artimoms moterims.

Tad ar tikrai patys vyrai nenusipelno būti apdovanoti tuo pačiu gėlių grožiu? Gėlė – tai ne vien žiedas, gėlė vyrui – tai žmogiškumo dovana, proga nuoširdžiai pasidžiaugti pasauliu be kaukių ar jau vaikystėje prikabintos „būk vyras“ etiketės. Tad drąsiau laužykime stereotipus ir pradėkime dovanoti gėles savo vyrams, sūnums ir tėčiams. Esant progai ar tiesiog norint praskaidrinti jiems dieną.  O progų tikrai yra, juk šį sekmadienį – Tėvo diena.

Vyrai (ne)kalba apie gėles?

Jei artėjant tėvo dienai, kyla klausimų ar tėčiui dovanoti gėlių, pasidalinsiu asmeniniu pavyzdžiu iš savo pačios darbo praktikos. Kartą savo klientų porai neapdairiai tarstelėjau, kad gėlių klausimus galime aptarti tik dviese su dama. Juk tikėtina, kad vyrams ši tema ne tokia aktuali.

Žodis – ne žvirblis, paleistas nuplasnojo, o šalia moters stovėjęs vyras įsižeidęs suraukė antakius: „Jūs manote aš neturiu savo nuomonės gėlių klausimu ar mažiau suprantu apie jas nei jūs? Prašyčiau manęs nenuvertinti, aš dar ir kaip suprantu“.

Po šio įvykio daugiau nebeskubu nuspręsti, kad vyrai nesupranta, nenori ar nežino, kaip kalbėti apie gėles. Atvirkščiai, jie žino ne tik rožes, tulpes ar gvazdikus. Jie užduoda klausimus ir apie sezonines gėles, tiksliai nusako gėlių spalvas bei puikiai žino gėlių, kurias dovanoja savo mylimoms moterims, pavadinimus.

Nustebtumėte, kaip įdėmiai vyrai įsižiūri į puokštes, kurias renka. Tad kviečiu drąsiau pasivaikščioti po gėlių charakterių rinkinį ir atrasti savojo vyro, tėčio ar mylimojo gėlę.

Taisyklių, kas tinka vyrams – nėra

Vyrams, kaip ir moterims galima dovanoti visas gėlės. Nėra griežtų taisyklių, nusakančių kas, kuriai lyčiai tinka arba netinka. Vienintelis kriterijus renkantis gėles – konkreti šventė ar proga. Būtent pagal tai reikėtų ieškoti tinkamiausių žiedų.

Pirmiausia žvelkime į sezoniškumą. Šiuo metu žydi alyvos, lubinai, neužmirštuolės. Galima  drąsiai tėveliams dovanoti vien jas. Tiesiog gėlių šakeles bei stiebus perriškite natūralios spalvos juostele ar paprasčiausia laukų smilga. Tuo tarpu, jei pasitelksite floristo išmonę bei įvairesnį pasirinkimą, tėvelius nustebinsime dar labiau.

Renkamės pagal charakterį

Amarilių, irisų, gvazdikų, lubinų, gerberų, bijūnų, pentinų, saulėgrąžų, hortenzijų žiedai – tai tik pirmieji į galvą šovę pasirinkimai. Šių žiedų puokštės, atsižvelgiant į tėčio charakterį, gali būti įvairiai komponuotos ir originaliai surištos. Jei tėvelis žaismingas, mėgstantis pokštauti, svajotojas, jam drąsiai rinkitės mėlynų, dangaus spalvos pentinų bei smulkiažiedžių gėlių puokštę.

Puikiai tiks net ir persiko spalvos rožytės. Taip pat tokiam tėčiui turėtų patikti ir bijūnų, vėdrynų, bei įvairios žalumos puokštė.

Jei jūsų tėvelis užkietėjąs žvejys, kuris mėgsta laiką leisti lauke, sode ir ilgai stebėti gamtą, siūlyčiau jam dovanoti gerberų, ramunėlių, saulėgrąžų, bei įvairių žalumynų puokštę. Tokioje puokštėje gali slėptis net ir krapų, mėtų ar smilgų šakelė. Nepabijokite paprašyti floristo į puokštę įrišti beržo ar šaltalankio šakutės.

Tai kompozicijai suteiks gamtos natūralumo ir laisvės pojūtį. Asmeniškai aš nepabijočiau papokštauti ir į puokštę tėčiui žvejui įpinčiau plūdę ar įdėčiau skrybėlės formos atviruką.

Charizmatiškam, stipriam, ryškiam ir mėgstančiam pasipuikuoti visais savo darbais tėveliui, siūlyčiau egzotikos elementą puokštėje – streliciją. Tai ekstravagantiška rojaus paukštės gėlė, kurios žiedo negali atkartoti jokia kita gėlė. Kitas puokštės akcentas galėtų būti – povo plunksna.

Jei jūsų šeimos vyras yra labai prietaringas ir konservatyvus, tuomet siūlysiu elegantiškuosius irisų žiedus. Galite dovanoti nedidelę puokštelę – 3, 5, 7 ar 9 vienos rūšies žiedų simbolinį skaičių. Nepamirškite ir solidžių amarilių. Ant jų stiebo žydi daugiau nei vienas gražus žiedas, todėl niekada nesuklysite net ir dovanodami jį vieną.

O ką daryti, jei visai nežinote, kaip geriau apibūdinti savo tėvelį ir kas jam patiktų. Tuomet pasikliaukite patikrintais metodais – rinkitės mėlynų, violetinių, žalių spalvų gėlių derinius arba išrinkite vazoninį augalą, kuris žydės, augs ir visus metus primins apie jus.

Nuostabus jausmas, kuomet gali savo tėveliui žiedus įteikti, tačiau neretas juos tegali jau tik palikti brangaus tėčio atilsio vietoje. Uždegta žvakelė, su pagarba prie žemės priglaustas gėlės žiedas ir šiltos mintys, teskrieja brangiausiems, kaip ramybės linkėjimas. Todėl kol šalia turime savo mylimą tėtį, raskime laiko pabūti kartu su juo, sustoję pažiūrėti jam į akis, apkabinti.

Artėjant pirmajam vasaros sekmadieniui, noriu visus jus padrąsinti – jei patys mylite gėles, su ta pačia meile ir pagarba dovanokite jas ir savo mylimiems tėveliams, vyrams. Garantuoju puikiais emocijas, kurios išsklaidys visus stereotipus. Aplink save kurdami grožį ir patys pradedame juo spinduliuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt