Gyvenimas

2019.05.31 12:38

5 priemonės, kuriomis galite natūraliai pašviesinti plaukus: rasite kiekvienoje virtuvėje

LRT.lt2019.05.31 12:38

Tikriausiai nėra moters, kuri bent minutei nebūtų susimąsčiusi, kaip ji atrodytų šviesesniais plaukais. Dauguma norinčiųjų pašviesinti savo plaukus vengia drastiškų priemonių, todėl joms gali pagelbėti natūralios priemonės. Gegužės 31-oji tarptautinė šviesiaplaukių diena, tad siūlome prisiminti natūralius būdus, kurie padės norint pakeisti įvaizdį.

1. Citrinos

Citrinos yra dažna priemonė, kurią naudoja plaukus norinčios pasišviesinti merginos ir moterys. Geriausia tam rinktis ekologiškas citrinas, kuriose nėra chemikalų.

Šviežiai spaustų citrinų sultis reikia sumaišyti su tokiu pačiu kiekiu vandens ir gautą mišinį tolygiai paskirstyti ant plaukų. Po 30 minučių jį reikia nuplauti.

Taip pat galima tiesiog paimti citrinos gabalėlį ir braukti per plaukų sruogas. Tam, kad citrinų procedūra geriau veiktų, patariama leisti plaukams išdžiūti patiems. Taip poveikis dar labiau sustiprės.

2. Ramunėlės

Kitas dažnas pasirinkimas – ramunėlės, kurios ne tik gydo peršalimą, bet ir plaukams suteikia auksinio žvilgesio. Pirmiausia ramunėles reikia užplikyti ir leisti joms pastovėti apie 15 minučių. Vėliau jas nukošus, nuoviru reikia išskalauti plaukus. Geriau iš karto jų nedžiovinti, o tiesiog palikti išdžiūti patiems.

Galima naudoti ir ramunėlių arbatos maišelius, tuomet teliks jį užplikius ir palaikius tiesiog išimti ir naudoti nuovirą.

3. Alyvuogių aliejus

Alyvuogių aliejus yra viena iš natūralių plaukų šviesinimo priemonių. Juo išteptus plaukus reikėtų palaikyti maždaug valandą. Nepakenks jeigu alyvuogių aliejumi išteptais plaukais pabūsite saulėje.

Po to plaukus išskalaukite. Alyvuogių aliejus gali tapti ne tik nepamainoma priemone šviesinant plaukus, bet jis yra ir puikus kondicionierius.

4. Soda

Apie sodos galimybes buityje žino daugelis. Tačiau ji puikiai tinka ir šviesinant plaukus. Sumaišykite šaukštelį sodos su vandeniu ir gautu tirpalu išplaukite plaukus.

Tiesa, šia procedūra piktnaudžiauti nereikėtų ir ją atlikti kuo rečiau.

5. Cinamonas

Sumaišykite šaukštelį cinamono su vandeniu. Rudos spalvos pasta išskalaukite išplautus plaukus ir palikite bent 6 valandoms. Tuomet juos dar kartą išskalaukite.

Cinamonas ne tik šviesina plaukus 2–3 tonais, bet jiems suteikia žvilgesio ir skatina augimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt