Gyvenimas

2019.05.30 22:18

Vyrų mados savaitę uždarė tarptautinis šou: nuo tvarios mados iki gyvūnų odos raštų

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.05.30 22:18

Tvari mados kolekcija ir mintys apie atliekų panaudojimą – tai, kuo šiuo metu kvėpuoja pasaulis, taip pat ir vis dar prie taršiausių šakų priskiriama mados pramonė. Gamtai draugiškų motyvų netrūko ir ant ketvirtosios Vyrų mados savaitės uždarymo podiumo.

Išskirtinis projektas apie vyrų madą ir stilių, po vienu stogu subursiantis meno ir mados industrijos kūrėjus iš Lietuvos bei užsienio, Vyrų mados savaitė baigėsi. Ketvirtąjį kartą vykęs renginys ir šiemet sulaukė garbių svečių.

Vyrų mados savaitė uždaryta išskirtiniu mados šou, kuriame savo kūrybą pristatė Lietuvos dizaineriai Airida Skrick, Upcycled by LT X THOM BARRA, „Smooth Confess“.

Upcycled by LT X THOM BARRA pristatė tvarios vyriškos mados kolekciją, kurią kūrė remdamiesi pakartotinio panaudojimo principu. Jo kūrėjai Tomas Baranauskas, Vida Strasevičiūtė ir Lina Žvirblytė savo kolekcijai panaudojo tai, kas paprastai mados industrijoje virsta atliekomis, pvz., įvairias atraižas.

„Smooth Confess“ pristatė drabužių iš latekso kolekciją, o Airida Skrick – stilingus juodos ir gyvūnų odos raštų motyvus.

Ne mažesnio susidomėjimo sulaukė ir trys Italijos dizaineriai Antonio Grassi, Silvia Barcucci, Giulia Casaro bei svečiai iš Izraelio – Hili Ari ir Maoz Nvr.

Italų dizainerių kūryboje netrūko dvasingumo ir religijos motyvų. S. Barcucci kurdama naujausią kolekciją atsispyrė nuo krikšto suknelės, kurią perdarė ir pavertė suaugusiems skirtu drabužiu.

O G. Casarai įkvėpimu tapo žmogaus elgesys su atliekų panaudojimu bei žmogaus santykis su dvasingumu, tikėjimu ir religija. Kolekcija „Sacrifiction“ (liet. aukojimas) ji tarsi prisimena išnykusias religines vertybes. Jos kurtus drabužius puošė religiniai motyvai - šventųjų atvaizdai, medalionai, altoriaus staltiesių nėrinius primenantys papuošimai.

A. Grassi savo įkvėpimu vadina XVIII a. ir baroko muziką. Jo, kaip ir S. Barcucci kolekcijoje riba tarp to, kas laikoma vyriška ar moteriška aprangos detale tarsi išnyksta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.