Gyvenimas

2019.06.03 21:45

Daktaras Unikauskas papasakojo, kodėl japonai nestorėja: visų svarbiausia – sąmoningumas

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2019.06.03 21:45

Kalbant apie mitybą iš japonų – ilgiausiai pasaulyje gyvenančios tautos – tikrai yra ko pasimokyti. Ne kartą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ baltuosius ryžius peikęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas teigia, kad jei juos valgytume kaip japonai, jie taip nekenktų ir mums.

Kai kalbama apie sveikiausius ir ilgiausiai gyvenančius žmones pasaulyje, visų akys nukrypsta į Japoniją. Japonai – ne tik viena iš ilgaamžiškiausių tautų. Šie žmonės ir mažiausiai nutukę.

„Statistika rodo, kad visose pasaulio šalyse apie 30 procentų gyventojų turi didelį antsvorį, o Japonijoje nutukusių žmonių yra tik kiek daugiau nei 3 procentai“, – pasakoja profesorius.

Tačiau kodėl japonai nestorėja? A. Unikauskas atskleidė, kokių principų jie laikosi.

1. Mityba

Viskas prasideda nuo mitybos, kurioje mažai blogųjų angliavandenių. Pagrindiniuose patiekaluose dominuoja jūros gėrybės, gerieji angliavandeniai, daržovės, mėsa, ryžiai. Sočiųjų riebalų – saikingai.

„Japonai vengia gausaus cukraus ir druskos maisto. Pieno produktai ir vaisiai vartojami labai saikingai. Įdomu tai, kad japonai vadovaujasi valstybės nustatytomis rekomendacijomis vartoti daug šviežio maisto ir gaminti namie“, – pažymi gydytojas.

Pasak jo, Japonijos piliečiai renkasi natūralius produktus, vartoja mažai šaldyto maisto.

2. Jokių užkandžių

Nors Japonijoje užkandžių automatų gausu, jie užkandžiauja retai. Todėl jiems nekyla alkio priepuolių – maistas sotus ir sveikas.

3. Jokių pusfabrikačių ir greito maisto

Kaip ir daugelis pasaulio žmonių, japonai gyvena greitu tempu. Jei nelieka laiko pasigaminti naminio maisto, japonai keliauja į japoniškas greito maisto užkandines, tačiau šios vietos – kiek kitokios, nei esame įpratę.

„Ten patiekiamas maistas yra gerokai sveikesnis ir labiau primena naminį. Japonijoje jau pradinėse mokyklose vaikai mokomi sveikos mitybos pagrindų, todėl, net ir turėdami galimybę rinktis tarp visame pasaulyje populiaraus greito maisto ir sveikų patiekalų, jie renkasi tai, kas naudinga“, – teigia A. Unikauskas.

4. Judėjimas

Kam sporto klubas, jei mankštintis galima paprastai – japonų vaikai į mokyklą dažniausiai eina pėsti arba važiuoja dviračiu: „Toks natūralus fizinis krūvis ir grūdina, ir skiepija aktyvaus gyvenimo vertybes, kurias japonai taiko ir suaugę, o vėliau lengvai perduoda savo vaikams.“

5. Mažų porcijų kultūra

Paskutinius 20 metų visame pasaulyje maisto porcijos stipriai augo, o Japonijoje vis dar vyrauja mažų porcijų kultūra, kuri taikoma tiek greitam, tiek namie ruoštam maistui.

„Jų maistas serviruojamas ne vienoje didelėje, o patiekiamas keliose mažose lėkštėse. Pietų metu japonų šeimose patiekiama keletas patiekalų, kuriuose gausu skirtingų maisto produktų“, – pasakoja A. Unikauskas.

Todėl, nepaisant to, kad jie valgo daug baltųjų ryžių, kuriuose gausu angliavandenių, jų patiekalai visiškai subalansuoti, nes valgomi mažomis porcijomis.

6. Arbatos ritualai

Arbata, ypač žalioji, Japonijoje yra gėrimas Nr. 1. „Ši arbata garsėja savo naudingomis savybėmis. Ji greitina medžiagų apykaitą, degina riebalus, padeda kovoti su nerimu ir mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką“, – pažymi gydytojas.

Jo teigimu, didžioji dalis japonų žalią arbatą geria bent kartą per dieną, kiti – ir kelis kartus. Užpildžius kūną skysčiais, tai padeda nepersivalgyti. Dauguma restoranų žalią arbatą savo lankytojams siūlo nemokamai.

7. Valgoma lėtai

Įprotis naudotis lazdelėmis taip pat padeda kontroliuoti svorį, nes taip valgoma lėčiau ir mažesniais kąsniais, sako profesorius. Valgant lėtai lengviau suprasti, kada esate sotus, o tai, kad maistas patiekiamas keliose lėkštėse, taip pat sulėtina valgymo procesą.

8. Sąmoningas valgymas

Dauguma lietuvių valgo žiūrėdami televizorių ar naršydamo socialiniuose tinkluose. Taip darydami nematome ir negalvojame, kiek iš tikrųjų suvalgome, pažymi daktaras.

„Svarbiausia priežastis, kodėl japonai lieka liekni, yra tai, kad valgant yra pašalinami visi šalutiniai dirgikliai ir susitelkiama tik į valgymą. Japonijoje valgoma pagarbiai. Žmonės susirenka prie stalo ir valgo mėgaudamiesi kiekvienu kąsniu. Taip jie pajaučia sotumą, nepersivalgo ir pastebi, kaip „švarus“ valgymas verčia jų kūnus jaustis kur kas geriau“, – teigia A. Unikauskas.

Tad, visų svarbiausia, mėgautis kokybišku maistu ir jausti saiką.

Arbatos ekspertas papasakojo apie šio gėrimo tradicijas ir naudą. Taip pat laidoje – vaizdo įrašas, padėsiantis išmokti naudotis lazdelėmis. Žiūrėkite laidą nuo 37.51 min.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Klauskite daktaro. Ketogeninės mitybos pradžiamokslis ir kodėl japonai nestorėja?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.