Gyvenimas

2019.05.30 12:08

Šiuolaikiškas požiūris į butą senamiestyje: teko suvaldyti chaotiškas erdves

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.05.30 12:08

Nors užėjus į moderniai įrengtą butą atrodo, kad čia įsikūrė jaunuolis, iš tiesų viename renovuotame sostinės senamiesčio name įsikūrė neseniai močiute tapusi dama, turinti labia šiuolaikišką skonį. Svečiuose apsilankė LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“.

Interjerą kūrusi dizainerė Laura Giržadė tvirtina – kiekviena erdvė yra unikali ir dėl jos būsimų gyventojų poireikių, ir dėl pačios erdvės duotybių. Šį kartą jai teko dirbti itin netaisyklingoje erdvėje ir pasitelkti ne vieną nestandartinį, tačiau ilgalaikį sprendimą.

Modernios bei šiuolaikiškos idėjos ir senamiesčio vaizdai pro lango – šį interjerą Vilniuje kūrusi dizainerė Laura Giržadė čia įžengė dar tuomet, kai senutėlis namas buvo rekontruojamas.

Beje, interjero specialistė atskleidžia – čia gyvena ne jaunuolis, kaip galima būtų pagalvoti, pažvelgus į modernų interjerą, o neseniai močiute tapusi dama, o dizainerę ypač džiuginęs modernus jos požiūris.

Dar statybose prasidėjęs darbas turėjo nemažai iššūkių – pasak dizainerės, 64 kvadratinių metrų etdvėje tėra vienas taisyklingas 90-ies laipsnių kampas.

„Buto erdvės nebuvo taisyklingų formų, teko pastatyti sieną, kuri sukurti tvarkingesnio interjero įvaizdį, o pagrindinę erdvę paverstų taisyklingu stačiakampiu. Tuo tarpu visos kitos buto erdvės – netaisyklingų trapecijų formų. Tačiau pavyko sukurti apgaulę, jog buto planas yra labai taisyklingas“, – pasakoja interjero dizainerė L. Giržadė.

Iš ankstesnių namų čia atkeliavo naujuose svarbiu akcentu tapęs paveikslas – pagal jį derintos ir svetainės baldų santūrios spalvos. Jas, stiklą, medį, juodą ir baltą spalvas šiame interjere papildo ir betono motyvas.

„Klientė gyvena aktyvų šiuolikišką gyvenimą, pasižymi šiuolaikišku požiūriu. Žiūrovas galbūt pasiges valgomojo stalo, tačiau jis yra, paslėptas po konsole, kuri išsitraukia, spintoje paslėptos sulankstomos kėdės. Tad jei ateina svečių, ji gali paruošti stalą, tačiau kasdien kleintei reikėjo vietos mankštai“, – sako dizainerė.

Šis būstas įrengtas prieš dvejus metus. Interjero specialistė, apsilankiusi dabar, teigia – čia niekas nuo įrengimo ir nepakito, matyt lakoniškumas ir funkcionalūs išties pasiteisino ir interjeras sėkmingai gyvuoja su nevienadieniais sprendimais.

Išsamiau – vaizdo reportaže (nuo 8.45 min).

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Renginių rekomendacijos: „ArtVilnius'19“, Pažaislio muzikos festivalis ir 30-oji Olimpinė diena

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt