Gyvenimas

2019.05.30 09:53

Stebuklas Kalifornijoje: išgyveno mažiausias gimęs kūdikis, kuris tilpo į delną

BNS2019.05.30 09:53

Viena Kalifornijos ligoninė trečiadienį paskelbė apie mažiausio pasaulyje kūdikio, kuris išgyveno, gimimą.

Pranešime sakoma, kad mergytė tuo metu, kai gimė, svėrė vos 245 gramus – tiek pat, kiek didelis obuolys. Mažylė gimė po 23 savaičių ir trijų dienų nėštumo.

Naujagimės tėvui gydytojai pasakė, kad jis turės maždaug valandą pabendrauti su dukra, kol ji numirs.

„Bet ta valanda virto dviem valandomis, o jos virto diena, kuri virto savaite“, – sako motina ligoninės paskelbtame vaizdo įraše.

Pasak gydytojų, Saybie pavadinta mergytė gimė po skubiai atliktos cezario operacijos gruodžio mėnesį. Operacijos prireikė dėl sunkių nėštumo komplikacijų, sukėlusių pavojų motinos gyvybei.

Po beveik penkių mėnesių naujagimių skyriaus intensyviosios slaugos palatoje mažylė šį mėnesį buvo išrašyta. Ji svėrė 2,268 kg ir išvyko su mokyklos baigimo kepure.

„Ji yra stebuklas, tai jau tikrai“, – sakė Kim Norby, viena iš slaugytojų, besirūpinusių Saybie, kai ji kovojo už savo gyvybę. Prie Saybie lovytės kabėjo rožinis raštelis su užrašu „Mažytė, bet galinga“.

Kita slaugytoja Emma Wiest sakė, kad Saybie gimusi buvo tokia maža, kad „vos galėjai įžiūrėti ją lovoje“. Ji galėjo tilpti į delną.

„Išgirdau, kad pas mus gimė toks mažytis kūdikis, ir tuo buvo sunku patikėti, nes, noriu pasakyti, ji svėrė maždaug perpus mažiau nei normalus 23 savaičių vaisius“, – sakė E. Wiest.

Saybie mažiausiu išgyvenusiu kūdikiu vadinama Ajovos universiteto tvarkomame Mažiausių kūdikių registre.

Ankstesnis rekordas priklausė 2015 metais Vokietijoje gimusiam kūdikiui, kuris svėrė 7 gramais daugiau už Saybie.

„Kiekviena gyvybė yra stebuklas, juo labiau ta, kuri atsilaiko prieš visas nepalankias sąlygas", – naujienų agentūrai AFP sakė Ajovos universiteto pediatrijos profesorius Edwardas Bellas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt