Naujienų srautas

Gyvenimas2019.05.29 14:45

Pirmą kartą Lietuvoje – daugiavaikių šeimų festivalis

LRT.lt 2019.05.29 14:45

Birželio 15–16 dienomis Valkininkuose vyks neeilinis renginys – gausios šeimos iš visos Lietuvos yra kviečiamos į gausių šeimų festivalį „MES“, kurį pirmą kartą organizuoja Daugiavaikių šeimų asociacija MES, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvoje gausių šeimų yra virš 34 tūkst., kas sudaro penktadalį visų šeimų. Tai reiškia, kad tris ir daugiau vaikų pasiryžta auginti tik kas penkta šeima. 

Gausios šeimos visuomenėje dažnai yra smerkiamos, tampa pašaipos objektu, neva, negebantys skaičiuoti ir planuoti savo šeimos reprodukcijos.

Anot Daugiavaikių šeimų asociacijos MES įkūrėjos Jurgitos Pocienės, šis reiškinys Lietuvoje dar labai gajus. „Šeimos nesiafišuoja, nesireklamuoja, nes jei tik patenka į viešumą, tuoj pasipila komentarai, pašaipos ir patyčios. Net ir į renginį daugiavaikei šeimai atvykti yra problema.

Vien jau finansiškai dažniausiai susidaro didelės sumos (nakvynė, kelionės bilietai, maistas), o ir fiziškai – pakankamai sudėtinga sureguliuoti tarkim 7-8 asmenų šeimos važiavimo ypatumus. Juk dažnai vaikai yra skirtingo amžiaus, poreikių ir t.t. Todėl nutarėme suorganizuoti renginį išskirtinai tokioms šeimoms, kur niekas nebadys pirštais, jog štai šitie turi daug vaikų. Čia visi bus tokie patys – su vaikų pulkais“.

Gausių šeimų festivalyje „MES“ susipins pramogos, edukacija, linksmybės, šeimų bendrystė, piknikas, rungtynės, diskusijos bei konferencija „Šeima – mano tvirtovė“, kurioje savo įžvalgomus dalinsis VšĮ „Šeimos institutas“ vadovė Jolanta Ramonienė, Daugiavaikių šeimų asociacijos MES įkurėja Jurgita Pocienė, portalo „Versli mama“ vyr. redaktorė Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė, psichologė Ramunė Murauskienė ir kt. 

Be rimtosios dalies festivalyje bus daug linksmybių mažiesiems. Kol tėvai gilinsis į konferencijoje gvildenamas temas, vaikai galės dalyvauti gausybėje edukacinių užsiėmimų: kurti svajonių gaudykles, dalyvauti „Vėjų gaudymuose“ (tai milžiniškų muilo burbulų pūtimas), minkyti molį, išsilieti dailės terapijos pamokoje ir be abejo linksmintis nuostabiame milžiniškame batute.

Vakare dalyvių laukia koncertinį Bardų programa, o naktį – kinas po žvaigždėmis.

Visos daugiavaikės šeimos kviečiamos registruotis iš anksto, kadangi dalyvių skaičius yra ribotas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi