Gyvenimas

2019.05.29 13:44

Unikali erdvė vyresniems vilniečiams – įdomiam laisvalaikiui ir atokvėpiui

LRT.lt2019.05.29 13:44

Sostinėje duris atvers unikali erdvė vyresniems vilniečiams „Senjorų avilys“, kuri sutelks senjorus įdomiam laisvalaikiui ir atokvėpiui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Avilyje  bus galima sportuoti, mokytis kalbų, kompiuterinio raštingumo, verslumo, menų, burtis į klubus, dalyvauti protmūšiuose, žaisti stalo žaidimus, bendrauti kavinėje ir kt. Įvairios NVO savo iniciatyvas bei programas senjorams galės pasiūlyti erdviose pirmojo pastato aukšto patalpose – 1300 kv. m.

„Mes esam aktyvi visuomenės dalis, mėgstame vaikščioti po miestą, lankyti įvairius užsiėmimus, pažinti miesto architektūrą, einame į susitikimus su kūrėjais. Džiaugiuosi, kad atsiras tokia erdvi vieta, kurioje mums bus daug įvairių veiklų, bus patogi susitikimų vieta, nes senjorams labai svarbus bendravimas“, – džiaugiasi vilnietė Emilija Ivaškevič.  

Buvusios „Darbo biržos“ pastatas, esantis Kubiliaus g. 2, viešajai įstaigai išnuomotas 10 metų lengvatinėmis sąlygomis. Čia įsikursiančioms nevyriausybinėms organizacijoms patalpos bus pasiūlytos neatlygintinai, tačiau jos pačios galės  aktyviai dalyvauti įvairiuose projektuose ir programose. 

„Laukia nemažas iššūkis – suburti organizacijas ir senjorus po vienu stogu, bet labai džiaugiamės tokia galimybe ir  misija, ir jau turime norinčių čia ateiti ir dirbti. Vieta patogi, nes aplink gyvena daug aktyvių senjorų. Esame labai atviri ir kviečiame įvairias organizacijas ir iniciatyvas prisijungti prie mūsų veiklos jau dabar“, – kvietė VšĮ „Sveikatos metai“ direktorė Edita Vaškevičienė.  

Po metų antrajame pastato aukšte pradės veikti ir trumpalaikės socialinės globos (dienos centro) paslaugos, kur senjorai galės gauti kompleksinę, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujančią pagalbą. Tokios „atokvėpio“  paslaugos reikalingos ne vien krizių atvejais, neretai šeimos nariams, globėjams, rūpintojams tokios paslaugos prireikia laikinai (kelioms paroms ar darbo savaitei) dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų, šeimos ar darbo įsipareigojimų ir kt.).

Čia bus galima apsistoti iki 6 mėn., o vienu metu galės laikinai gyventi iki 100 senjorų. Operatorius planuoja, kad  antrajame  aukšte įsikūręs dienos centras padės išsilaikyti  pirmajame aukšte organizuojamoms  nemokamoms veikloms ir paslaugoms, o trumpalaikių  paslaugų atvykę  senjorai visada galės nusileisti į pirmąjį  aukštą ir prisijungti prie jiems patikusių  užsiėmimų.

Pasak Savivaldybės administracijos vyriausiosios patarėjos Ilmos Skuodienės, Vilniaus senjorų avilys bus ta unikali erdvė, kurioje susitiks senjorai, nevyriausybinės organizacijos ir įvairus spektras paslaugų teikėjų. Visa tai padės kuo ilgiau senjorams būti užimtiems, sveikiems ir reikalingiems, pvz., iš ryto – mankšta, perpiet – užkandis, popiet – kompiuterinio raštingumo kursai, o  po jų – palaikymo grupė „Kaip oriai pasitikti senatvę“. 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.