Gyvenimas

2019.05.29 11:25

„Gucci“ naujausioje kolekcijoje siunčia laisvės ir lyčių lygybės žinutę

LRT.lt2019.05.29 11:25

Antradienio vakare Kapitolijaus muziejuose, kurie yra Romos meno muziejaus dalis, buvo pristatyta kolekcija „Gucci Cruise 2020“. Dizaineris Alessandro Michele šią kolekciją apibūdina kaip „himną laisvei”, kuri padeda atskleisti jo tikėjimą apsisprendimo galimybe ir lyčių lygybės idėją.

Naujausia kolekcija kviečia atkreipti dėmesį į moterų laisvę ir 7-ąjį dešimtmetį. Stiliaus požiūriu minimas laikmetis yra lemiamas moterų išsilaisvinimo judėjime. Po kolekcijos pristatymo A. Michele sakė, kad moterys turi būti gerbiamos ir turi būti laisvos pasirinkti tai, ką nori, rašo vogue.com.

Kolekcijoje yra aliuzija į vieną svarbią Italijos istorijos datų – 1978 gegužės 22 dieną, kai buvo priimtas įstatymas, kad moterys turi teisę nutraukti nėštumą per pirmuosius tris mėnesius. Kai kurie modeliai ant burnų buvo užsidėję dekoruotas kaklaskares, tarsi jie būtų užčiaupti. 

„Aš esu gimęs po laisvės žvaigždėmis. Tokia dvasia mane augino ir tėvai. Niekas neturi teisės nuspręsti dėl žmogaus pasirinkimo laisvės. Nė vienas įstatymas negali nurodyti žmogui, ką jam daryti ir ko nedaryti, ypač jei kalbame apie asmeninius pasirinkimus.

Apskritai nesu linkęs vadovautis taisyklėmis, nors supratu kai kurių poreikį. Mano nuomone, grožis yra kilęs iš chaoso, kuris iš tiesų turi savo tvarką“, – apie savąjį laisvės suvokimą kalbėjo kolekcijos dizaineris.

Kalbėdamas apie naujausią kolekciją A. Michele sako, kad joje išreiškiama pagarba daugeliui dalykų – skirtingoms kultūroms ir istoriniams momentams. Dizaineris akcentuoja ir septintojo dešimtmečio svarbą, kai valstybių sienos nebuvo tokios aiškios kaip dabar, o kultūros susimaišiusios.

„Tai buvo istorinis momentas, kai moterys galiausiai atmetė visus ankstesnius, per amžius įtvirtintus, apribojimus ir tapo laisvomis“, – kalbėjo dizaineris.

A.Michele išskirtiniame iš interviu, duotame portalui WWD.com, prieš kolekcijos pristatymą sakė, kad su Kapitolijaus muziejais jį sieja ypatingi jausmai, nes čia kiekvieną savaitę vaikystėje lankydavosi su tėčiu.

„Šie momentai mano atmintyje yra labai ryškūs ir jie man labai daug reiškia. Suvokiau, kad Kapitolijaus muziejai buvo pirmieji, kurie meną pavertė prieinamu visiems. Laikausi pozicijos, kad nėra nieko senoviško ar seno, viskas yra šiuolaikiška, nes viskas yra čia. Jeigu kiekvieną dieną matysite senovinius paminklus ir statulas, ar tikrai galėsite pasakyti, kad jie yra negyvi?

Jie yra mūsų kasdieniniuose gyvenimuose, kaip aš ir jūs. Nuolat vyksta dialogas tarp praeities ir dabarties, o ateitis yra tik prielaida“, – kalbėjo dizaineris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.