Naujienų srautas

Gyvenimas2019.05.28 15:54

VU botanikos sode žydi spalvingieji rododendrai: žiedais pasidabinę krūmai matomi iš tolo

gamtos grožis – nuotraukų galerijoje
LRT.lt 2019.05.28 15:54

Vilniaus universitetui priklausantis Kairėnų botanikos sodas šiuo metu skendi rododendrų žieduose – dabar tai viena spalvingiausių sodo vietų. Žydi ir kiti augalai, o netrukus žiedais džiugins ir įspūdingieji bijūnai.

Sode dar galima pasidžiaugti žydinčiu alyvų kalnu, pamatyti įvairių spalvų raktažolių: ir raudonų, ir baltų, ir įvairių kitų. Anot VU botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų grupės skyriaus vedėjos dr. Gitanos Štukėnienės, raktažolių kolekcijoje – daugiau nei 40 rūšių ir apie 30 veislių augalų.

„Dauguma raktažolių nužydėjusios, bet kai kurios dar džiugina lankytojus. Greitai pradės žydėti vilkdalgiai, o pats gražiausias ir įspūdingiausias – bijūnų žydėjimas. Po to pražys lelijos, flioksai, ką tik baigėme sodinti kardelius, jurginus ir kitus nežiemojančius augalus“, – sako ji.

Įvairiausiomis spalvomis žydinčios gėlės džiugina iš tolo. Lankytojai sako, kad gėlių jūrą pamato dar nė neprivažiavę sodo teritorijos. 

Iš Kairėnų botanikos sodo čia antradienį transliuota LRT RADIJO laida „10–12“, kurioje buvo kalbama ne tik apie augalus, bet ir apie sodo istoriją, jame vykstančius renginius. 

Galerijoje – įvairiaspalviai VU botanikos sodo žiedai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi