Gyvenimas

2019.05.28 12:37

Naujagimių fotografė Jurga Dūdė: pasaulis per fotoaparato langelį yra gražesnis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.05.28 12:37

Anksčiau turizmo versle dirbusi Jurga Dūdė kartą pastebėjo, kad vis dažniau fotografuoja vaikus ir vieną dieną nusprendė pasukti fotografijos keliu. Dar vaikystėje ją su fototechnika, ryškalais ir kompozicija supažindino tėtis. Ilgą laiką tai tebuvo smagus užsiėmimas, o dabar – gyvenimo būdas.

„Visada fotografavau. Kai išvažiavau dirbti į Ameriką, mano svajonė buvo įsigyti gerą fotoaparatą. Tuo metu fotografavom su rusiška aparatūra, kuri neturėjo automatinio fokuso. Kai sužinojau, kad yra aparatas, kuris fokusuoja automatiškai, man tai buvo „vau“, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže sakė J. Dūdė. 

Fotografė naujagimius įamžina jau penkerius metus, tačiau prieš tai, anot jos, teko nemažai pasidomėti šios srities ypatybėmis. Dažnai vaikelio tėvai prieš fotosesiją baiminasi, bet jai įsibėgėjus, atsipalaiduoja. Tai padeda ir naujagimiui. 

„Pirmiausia reikia labai gerai žinoti, kas yra naujagimis, kaip su juo elgtis, kaip jį laikyti, raminti, kaip galima lankstyti. Apie savo modelius reikia žinoti viską. Jau kelinti metai iš eilės mes organizuojame susitikimus su naujagimių gydytojais, semiamės iš jų patirties, kaip su jais elgtis“, – kalbėjo J. Dūdė.

Jauniausias mažylis, kurį teko fotografuoti, buvo 4 dienų, vyriausias – beveik mėnesio. Pasak moters, norint rasti tinkamiausią metą, reikia atkreipti dėmesį į vaikelio ūgį, svorį, taip pat, ar gimė laiku. Labai norint, fotosesiją įmanoma susiorganizuoti ir namuose. 

„Aš siūlau viską labai gerai susiplanuoti. Vienas labai svarbus dalykas, ko mamytės niekada nepagalvoja, yra temperatūra. Tai yra, kur fotografuosime vaikelį. Netgi nesvarbu, gal jo neišrengiam, bet temperatūra yra labai svarbi. Reikia turėti po ranka šildytuvą, pasistengti su vaikeliu pabūdrauti prieš fotosesiją. O kai užmigdom, bandyti jį fotografuoti“, – tikino fotografė.

Svarbu, kad dekoracijos neužgožtų mažylio, tad J. Dūdė rekomenduoja rinktis tekstūrinius, o ne spalvotus audinius. Dar vienas svarbus aspektas – natūrali šviesa, tad fotografuoti siūloma prie lango.

Kiek naujagimių įamžinti teko, fotografė nebesuskaičiuoja, bet sako, kad pamažu iš pomėgio tai tapo gyvenimo būdu.

„Man pasaulis per fotoaparato langelį yra gražesnis. Man fotografija – tai kaip vaikams žiūrėti pasakas. Man tai – labai gražu. Tai yra vertybė, atsiminimas, kuris neišblėsta“, – tvirtino J. Dūdė.

Plačiau apie tai – laidoje (nuo 24.01 min.):

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Ką reikia žinoti apie naujagimių fotografiją?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt