Gyvenimas

2019.05.27 14:27

Tarptautinę vaikų gynimo dieną švęsti kviečia aktyviai

LRT.lt 2019.05.27 14:27

Ieškantys savo vaikams įdomių ir prasmingų užsiėmimų šį šeštadienį, birželio 1 d., kvie-čiami prisijungti prie pirmą kartą Vilniuje rengiamos vaikų edukacijos dienos. „Dėmesio! Kuria vaikai“ – iniciatyva, kurios metu net 11 Vilniaus kultūros įstaigų atvers duris ir kvies į nemokamus edukacinius užsiėmimus vaikams ir jų tėveliams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniuje veikia nemažai kultūrinių įstaigų, tačiau kiek jos yra pažįstamos ir įdomios vaikams? „Dėmesio! Kuria vaikai“ paskatino jas susivienyti ir vienai dienai atsiverti su nekasdienėmis, specialiai vaikams sukurtomis nemokamomis programomis. Užsiėmimai rengiami ne tik centrinėje Vilniaus dalyje įsikūrusiose kultūros įstaigose, bet ir Naujojoje Vilnioje bei Trakų Vokėje.

Projekto organizatoriaus „Užupio meno inkubatoriaus“ atstovė Ieva Ščervianinaitė teigia, kad rasti naują įdomią veiklą savo mieste – įmanoma, tereikia apsidairyti ir iš naujo įvertinti tai, ką turime aplink.

„Juk kartais kokį muziejų ar biblioteką visiškai netikėtai atrandame kad ir visai šalia savo namų. Šia iniciatyva norime priminti, kad kultūros vietų Vilniuje yra daug ir jos yra svetingos ir atviros bet kokio amžiaus lankytojams, kartu ir vaikams. Todėl neatsitiktinai šiam renginiui pasirinkome būtent Vaikų gynimo dieną“, – sako I. Ščervianinaitė.

Nuo pojūčių teatro iki poezijos, nuo origamio iki elektrainių, nuo lietuvių tautodailės iki indiškų raštų, nuo emocinio intelekto lavinimo iki pažinties su Vilniaus geto slėptuvėmis. Įvairių sričių edukacinė veikla lauks visų amžiaus grupių vaikų – nuo pačių mažiausių iki 18 metų. Tėveliai bus kviečiami apsilankyti jiems skirtuose užsiėmimuose.

Projekto dalyviai: Azijos menų centras, Energetikos ir technikos muziejus, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Skalvijos kino centras, V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus, Vilniaus etninės kultūros centras, Naujosios Vilnios ir „Saulutės“ bibliotekos, Trakų Vokės dvaro sodyba, Užupio meno inkubatorius, Žydų kultūros ir informacijos centras.