Gyvenimas

2019.05.27 14:22

Pasaulinio motociklininkių turo trasa driekėsi ir per Lietuvą

LRT.lt2019.05.27 14:22

Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje savaitgalį buvo sutiktos Pasaulinio motociklininkių turo dalyvės, tarp kurių visą maršrutą aplink pasaulį planuojanti įveikti australė, taip pat keliautojos iš Kanados, Vokietijos, Belgijos. Prie šio turo prisijungė ir apie trisdešimt motociklininkių iš įvairių Lietuvos miestų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Pietų Europą, Graikiją, Vokietiją, Lenkiją, Šiaurės Europos šalis, Estiją ir Latviją per kiek daugiau nei du mėnesius aplankiusios keliautojos prie Latvijos sienos žygio estafetės lazdelę perdavė jas pasitikusioms lietuvėms.

Šios, kaip ir visos prie turo nors trumpam prisijungusios motociklininkės, pasirašė ant specialaus lapo, susukamo ir iškilmingai vežamo estafetės lazdelėje – specialiame dėkle.   

Lietuvoje moterys drauge aplankė Kuršių Neriją, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Trakų apylinkes ir kitas Lietuvos vietas. 

Australė užsimojo įveikti visą žygį

55 metų australė IT projektų vadovė Colette Tindall Edeling, nusprendusi įveikti visą turą sakė: „Pagrindinė kelionės žinia moterims yra vienytis ir palaikyti vienoms kitas, nesvarbu, iš kur esame ar kuo mes tikime. Žygio tikslas taip pat padėti moterims augti, tampant šio įspūdingo nuotykio dalimi. O mano asmeninė žinutė yra: sekite paskui savo svajones ir aistras, jūs nesate vienišos, mes esame tam, kad padėtume vienos kitoms“, – teigė australė.

Ji motociklą vairuoja jau 36 metus, ilgiausias motociklu įveiktas atstumas iki šiol buvo 2000 km. Australė yra keliavusi po Australiją ir Afriką. Šį pasaulinį žygį taip pat priėmė kaip neeilinę galimybę pamatyti daugybę šalių, susipažinti su jų istorija, žmonėmis.

Lietuvoje turas sutiktas itin šiltai

Pasaulinio motociklininkių turo dalį Lietuvoje organizavusi motociklininkė iš Kauno Jolita Arlauskaitė sakė, kad lietuvės viešnioms siekė parodyti kuo daugiau Lietuvos, kad jos pamatytų, kokiame gražiame krašte mes gyvename.

„Girdėjau tik pačius geriausius atsiliepimus apie Lietuvą: graži šalis, įdomūs aplankyti objektai, be galo šilti žmonės, todėl mielai grįžtų čia vėl ir vėl. Taip pat esu sužavėta, kokios mes, lietuvės, esame organizuotos ir draugiškos ir kaip noriai prisijungėme prie tokios pasaulinės iniciatyvos“, – sakė J. Arlauskaitė, kuri yra ir Tarptautinės motociklininkių asociacijos atstovybės Lietuvoje (WIMA Lietuva) viceprezidentė. Ji pati su turo dalyvėmis vakar išvyko į Baltarusiją ir tęs kelionę iki Rumunijos.

Apjungs šimtą šalių

Tarptautinis moterų motociklininkių turas aplink pasaulį prasidėjo vasario 27 d. Škotijoje. Šio žygio tikslas – atkreipti dėmesį, kad moterys yra lygiavertės motociklų vairuotojos, taip pat paskatinti kitas merginas ir moteris drąsiai įgyvendinti svajonę vairuoti motociklą, nepasiduoti aplinkos spaudimui ar vidinėms baimėms.

Turas vyksta estafetės lazdelės perdavimo tarp šalių principu, prie iniciatyvos prisijungė jau daugiau kaip 16 tūkst. moterų iš 90-ties šalių, įskaitant Lietuvą, dalyvių skaičius nuolat auga. Europos motociklininkės estafetės lazdelę perduos savo kolegėms Afrikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Azijoje ir Pietų bei Šiaurės Amerikoje – iš viso per 12 mėnesių planuojama aplankyti 100 šalių. Turas baigsis 2020 m. pavasarį Londone.

Pasaulinio turo idėją sugalvojo 27 metų motociklų sporto atstovė Hayley Bell iš Didžiosios Britanijos, pirmiausia norėdama atkreipti motociklinę ekipiruotę gaminančių įmonių dėmesį, kad moterims vis dar siūlomas per mažas motociklinės aprangos pasirinkimas, o juk motociklininkių rinka yra greičiausiai auganti motociklų pramonėje.

Idėja netrukus pasipildė ir kita svarbia misija – padrąsinti visas moteris, svajojančias vairuoti motociklus, neatsisakyti savo svajonės ir palaikyti vienoms kitas.

„Regitros“ duomenimis, Lietuvoje motociklų vairavimo teises turi apie 6 tūkst. moterų. Kasmet prie šios bendruomenės prisijungia daugiau nei 200 naujų narių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.