Gyvenimas

2019.05.27 14:52

Ledukais užpiltas ir Lietuvos rekordą pasiekęs vyras: šaltyje geriau dirba smegenys

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.05.27 14:52

„Gyvename per komfortiškai ir per šiltai. Mūsų imuninė sistema tai jaučia. Turėtume gyventi paprasčiau ir vėsiau“, – sako Modestas Stumbrys, neseniai pasiekęs rekordą – ilgiausiai Lietuvoje, pusvalandį prabuvęs apgaubtas ledu.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs M. Stumbrys įsitikinęs, kad esant vėsesnei temperatūrai, geriau dirba smegenys, tačiau prisipažįsta, kad jam patinka ir šiluma.

„Pas mane namuose nėra taip, kad visą laiką šalta, įjungti kondicionieriai. Man patinka šiluma, pavasaris, žmonės tada būna laimingesni. Bet patinka ir šaltis. Negaliu ginčytis, radau tame labai daug gerų dalykų“, – sako M. Stumbrys ir priduria, kad šalčio poveikiu susidomėjo dėl sveikatos.

„Turėjau problemų su oda. Pasidomėjęs supratau, kad šaltis man gali padėti. Išbandžiau kontrastinį dušą, paskui – visiškai šaltą. Jau aštunti metai, kai man šilto vandens nereikia. Jo prireikia tik indams plauti. Pasikeitė net sąskaita už vandenį. Pagerėjo plaukai, oda ir bendra savijauta. Rytais lengviau atsibusti“, – šalto vandens naudą vardijo M. Stumbrys.  

Kūno grūdinimą šalčiu propaguojantis vyras nusprendė pasiekti ir rekordą – ilgiausiai Lietuvoje išbūti užverstas ledukais, o treniravosi namie – guldavosi į ledukais užpildytą vonią.

„Kai užpila tave ledukais, galvoje pats pirmas klausimas – kodėl. Bet vėliau supranti, kodėl. Jeigu dėl meditacijos, kvėpavimo panyri į tam tikrą būseną, tylą, tai viskas būna labai gerai“, – pusvalandį, praleistą tarp ledukų prisimena M. Stumbrys. 

Pasak jo, daugeliui atrodo, kad tai – vien fizinis iššūkis kūnui, nes tuo metu jame vyksta įvairių procesų, kurie sekina. Tačiau M. Stumbrys įsitikinęs, kad pusė iššūkio yra psichologinio pobūdžio.

„Reikia susitvarkyti su galva. Galvoje yra labai didelis chaosas ir jį būtina nuraminti“, – teigia M. Stumbrys ir pabrėžia, kad jo rekordą pasiekti ar net nepagerinti gali visi.

„Viskas yra galvoje, jeigu manai, kad tai yra pasiekiama, tai tikrai gali tai padaryti. Tam nereikia būti superatletu ar magu. Reikia tik pasitreniruoti. Aš pradėjau nuo šalto dušo“,  – kalbėjo M. Stumbrys.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 25.10 min.):

Labas rytas, Lietuva I dalis. Vytautas Rumšas jaunesnysis: man patiko mano tėčio pavyzdys