Gyvenimas

2019.05.24 10:22

Prieš 63 metus surengta pirmoji „Eurovizija“: tuomet tapo technologiniu televizijos eksperimentu

1956 metų gegužės 24-ąją įvyko pirmasis „Eurovizijos“ dainų konkursas. Jo formatą organizatoriai pasiskolino iš italų, o idėja vienu metu „Euroviziją“ transliuoti keliose šalyse buvo laikoma ambicingu technologiniu eksperimentu.

Gegužės 24 dieną Lugane, Šveicarijoje, įvyko pirmasis Eurovizijos dainų konkursas, kuriame varžėsi jame norinčių dalyvauti Europos valstybių atstovai.

Jį rengiant buvo remiamasi Sanremo muzikos festivalio pavyzdžiu ir buvo laikomas technologiniu televizijos eksperimentu – tais laikais vienu metu transliuoti keliose šalyse buvo ambicingas sumanymas.

Tuomet septynios šalys pristatė po dvi dainas, iš viso jų buvo 14. Pirmosios „Eurovizijoje“ dalyvavusios šalys buvo Nyderlandai, Šveicarija, Belgija, Vokietija, Prancūzija, Liuksemburgas ir Italija.

Tai buvo vienintelis atvejis, kai vienai šaliai atstovavo daugiau nei viena daina. Pirmąją „Euroviziją“ laimėjo konkursą rengę šeimininkai šveicarai. Jiems atstovavo dainininkė Lys Assia, kuri nugalėjo su prancūzų kalba atliekama daina „Refrain“.

Kadrai iš pirmosios „Eurovizijos“ – laidos įraše (nuo 53.06 min.)

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. „Sidabrinė linija“ – gija jungianti kartas