Gyvenimas

2019.05.23 16:43

Britams įgriso eilės prie viešųjų tualetų: moterų tualetų turi būti dukart daugiau

LRT.lt2019.05.23 16:43

Britų visuomenės sveikatos ekspertai atsisuko į problemą, apie kurią moterys visame pasaulyje kalba jau ilgai – iškėlė klausimą dėl eilių prie viešųjų tualetų. Pasak jų, atsižvelgiant į poreikį, moterų tualetų turėtų būti dukart daugiau nei vyrų, rašoma BBC.

Britų visuomenės sveikatos organizacija savo ataskaitoje teigia, kad viešuose tualetuose esant daugiau pisuarų, nei tualeto kabinų, moterims tenka daug dažniau laukti eilėse.

Organizacija sako, kad viešo naudojimo tualetų trūkumas gali atbaidyti kai kuriuos žmones kelti koją iš namų. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad viešųjų tualetų trūkumas atsiliepia ir žmonėms, turintiems negalią ar sveikatos sutrikimų.

Sveikatos organizacijos atliktoje apklausoje dalyvavo 2 tūkst. suaugusiųjų ir paaiškėjo, kad 2 iš 5 sveikatos problemų turinčių asmenų dėl ligos turi dažnai lankytis tualete. Pasak apklaustųjų, jie išėję iš namų jaučiasi nepatogiai, nes ne visuomet gali rasti viešųjų tualetų.

Kai kuriose JAV valstijose ir Kanadoje jau bandyta priimti teisės aktus, kuriais būtų aptariamas ilgesnis moterų apsilankymo tualete laikas.

BBC rašo, kad kai kuriose Jungtinės Karalystės teritorijose viešųjų tualetų nėra visai. Tai gali žmones priversti gamtinius reikalus atlikti gatvėse, kas yra nehigieniška, rizikuojama ligomis ir užterštumu.

Dabar Jungtinėje Karalystėje viešųjų vyrų ir moterų tualetų yra po lygiai, tačiau vyrų tualetuose – ir pisuarai, ir klozetai, todėl jiems beveik niekuomet nereikia laukti eilėse.

Sveikatos organizacijos ataskaitoje taip pat kalbama apie būtinybę suteikti viešaisiais tualetais pagal savo poreikius naudotis translyčiams asmenims. Siekiama labiau prieinamais ir saugesniais padaryti tualetus kavinėse, baruose ir parduotuvėse.