Gyvenimas

2019.05.22 21:51

„Cirque du Soleil“ žiūrovus Vilniuje paliko be žado: scenoje – pavojingi triukai ir mistinės būtybės

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.05.22 21:51

Vilniaus „Siemens“ arenoje trečiadienio vakarą susirinkę žiūrovai aikčiojo iš nuostabos. Pasaulyje išgarsėjęs „Cirque du Soleil“ pristatė šou, paremtą populiaraus Jameso Camerono filmo „Įsikūnijimas“ motyvais. Scenoje vaizdo projekcijomis buvo sukurtas magiškas, į kitą planetą nukeliantis vaizdas, o akrobatai atliko sudėtingus ir pavojingus triukus.

Lietuvių jau ne kartą puikiai įvertintas „Cirque du Soleil“ ir vėl sugrįžo į mūsų šalį. Trečiadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje pristatytas 2015 metų pabaigoje sukurtas šou „Toruk – The First Flight“.

Lietuva – vienintelė iš Baltijos šalių, kurioje rodomas būtent šis pastatymas. Organizatorių teigimu, tai pats brangiausias ir techniškai sunkiausias iki šiol mūsų šalyje rodytas šou.

„Toruk – The First Flight“ įkvėpė pelningiausias visų laikų kino filmas „Įsikūnijimas“, sukurtas režisieriaus J. Camerono. Pats režisierius prisidėjo ir prie šio spektaklio kūrybinio proceso. Šou nukelia į egzotiškąją Pandoros planetą, kurioje gyvena mįslingos mėlynos būtybės, vadinamos naviais.

Pasirodymas prasidėjo įspūdingai – visą sceną dengė milžiniškas audeklas, apšviestas mėlynomis, vandenyną primenančiomis projekcijomis. Visą šou vaizdą sukuria 40 specialiai atgabentų vaizdo projektorių. Sceną dengęs audeklas netrukus tapo dykumą, vėliau – ugnies paklode.

Nutraukus audeklą iš po jo ėmė lįsti mistinėmis mėlynomis būtybėmis – naviais – tapę artistai, kurie ėmė mušti įspūdingą būgnų konstrukciją ir netrukus jau sukosi ant virvių žiūrovams virš galvų. Į kiekvieną sudėtingą triuką žiūrovai reagavo sulaikydami kvapą, tačiau pasibaigus kiekvienai scenai aidėjo plojimai.

Nors kai kurie akrobatai ir gimnastai neprisitvirtinę saugos virvėmis ore atliko pavojingus triukus, atrodė, kad jie tai daro be didelių pastangų ir klaidų. Į judrius ir gyvūnus primenančius navius įsikūniję artistai karstėsi virvėmis ir didelėmis konstrukcijomis, o dekoracijos keitė vienas kitas ir projekcijų pagalba nusidažė vis kitomis spalvomis.

Šou garderobe – 115 skirtingų navių kostiumų, tad kiekvienam artistui per pasirodymą teko persirengti vidutiniškai 3–4 kartus. Visi kostiumai inspiruoti gamtos – žemiškos spalvos susipina su gyvūnų, vabalų ir paukščių simboliais, detalėmis. Be to, šou pasirodė 16 milžiniškų mechaninių Pandoros gyvūnų ir 18 aitvarų.

Didžiausias ir daugiausiai publikos reakcijų sulaukęs Pandoros gyvūnas – 115 kilogramų sverianti ir paukštį primenanti įvairiaspalvė būtybė, kuri sklandė ore.

Įspūdį palieka ne tik ši, bet ir kitos artistų valdomos lėlės. Kai kurios iš jų tokios sudėtingos, kad jas valdantiems žmonėms viduje įmontuotos kameros ir ekranai, padedantys matyti kelią po sceną. Kai kuriems žiūrovams įspūdingus kostiumus pasisekė pamatyti iš arčiau – šou akrobatai trumpai pasivaikščiojo ir po žiūrovų zoną.

Šou scenoje iš viso pasirodo 43 artistai, kuriems tenka įkūnyti po kelis personažus. Prieš pasirodymą jie intensyviai ruošiasi – mankštinasi, atlieka tempimo pratimus, patys sau atlieka specialiai išmoktą sudėtingą makiažą, kuris užtrunka apie valandą.

„Cirque du Soleil“ šou „Toruk – The First Flight“ Vilniuje bus rodomas iki sekmadienio. Iš viso sostinėje šou bus parodytas 7 kartus.