Gyvenimas

2019.05.21 11:10

Interjero specialistė patarė, kaip įsirengti mažą vonią: ji turi nežudyti meilės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.05.21 11:10

Namai turi būti įrengti taip, kad buitis juose nesuvalgytų viso laiko ir nežudytų juose gyvenančiųjų meilės – tuo įsitikinusi dizainerė Dalia Mauricaitė-Kalinauskienė pristato vonios kapsulės idėją. Joje – sprendimai, pasak interjero specialistės, lengvinantys buitį ir taupantys laiką.

Dizainerė D. Mauricaitė-Kalinauskienė su vyru Nauriu Kalinausku jau ne vienerius metus nagrinėja lengvesnės buities temą ir teigia, kad dvidešimt pirmame amžiuje žmogus nebeturi laiko sukti galvos dėl nepatogumo ir nuolatinio  triūso buityje.

Pora nuolatos ieško patogesnių ir laiką taupančių sprendimų ir vieną po kito neigia stereotipus – pavyzdžiui, kad vonios sienos negali būti dengtos tapetais.

Dar mažesnį, tačiau taip pat funkcionalų  ir patogų demonstracinį vonios kambarį dizaineriai žada įrengti naujoje erdvėje. O kol kas čia eksponuoja vonios įrengimo sprendimų parodą – tokios vonios, kuri pasak dizainerės, nežudytų meilės.

„reikėtų didelį dėmesį skirti vonios kambariui, o jį žmonės pamiršta. Dažnai kiti turi svajonę, kaip ji turi atrodyti, dažniausiai įsivaizduoja kaip spa – su poilsio zona, langu, žiedlapiais ir arbata. O realybėje – gyvatukas, apkarstytas apatiniais, sumesti rankšluosčiai. Dažniausiai būna didelė takoskyra tarp jų svajonės ir realizacijos“, – sako D. Mauricaitė-Kalinauskienė.

Pasak dizainerės, kiekvieną daiktą verčiau rinktis kaip išsvajotos visumos dalį, o ne tik pagal atskirų daiktų išvaizdą ir kainą. Taip pat – nepateisinti nepatogios buities per maža erdve – čia vonia bus įrengta trijų kvadratinių metrų plote.

Vonią dizainerė vadina sudėtingiausiu mazgu interjere. Įrengus sunku ką nors pakeisti, nes viskas  sumontuota stacionariai, o kuo daugiau siūlių, jungiamųjų dalių ir atskirų detalių – tuo daugiau laiko teka skirti jų valymui.  Todėl vietoj madų vaikymosi dizainerė pataria domėtis inovatyviais sprendimais ir neapsiriboti tik iš anksto turimomis žiniomis.

Plačiau – laidos įraše (nuo 15.26 min.)

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Kaip susikurti lengvesnę buitį?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt