Gyvenimas

2019.05.20 18:00

Pramogos šeimai: ką turėtų žinoti norintys išbandyti laipiojimą sienomis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.05.20 18:00

Vis labiau populiarėjanti pramoga aktyvaus laisvalaikio gerbėjams – laipiojimas sienomis. Nors ir atrodo ganėtinai ekstremalus, iš tiesų ši veikla nereikalauja jokio fizinio pasirengimo ir tinka ne tik suaugusiesiems, bet ir mažiesiems. Taip sako LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėję treneriai Marius Galaburda ir Julius Sveikauskas.

Traumų tikimybė šiame sporte tokia pati, kaip ir užsiimant bet kuriuo kitu sportu, patikina treneriai. „Norint išvengti traumų, svarbu, kad apšiltų raumenys, tačiau išankstinio fizinio pasirengimo nereikia. Tiesa, jei turite problemų su nugara ar keliais, reikėtų gerai pagalvoti, ar tikrai verta išbandyti šią pramogą“, – sako M. Galaburda.

Trenerių teigimu, susidomėjus kopimu, dar vadinamu boulderingu, svarbiausia tinkama technika, kad jos išmoktume reikalingos bent kelios treniruotės.

„Dažnas mano, kad lipant daugiausia dirba rankos. Iš tiesų dirba viso kūno raumenys, o daugiausia turėtų dirbti – kojos. Tiesiog dažnas stengiasi dirbti rankomis ir jos labai greitai pavargsta. Tai dažna pradedančiojo klaida“, – paaiškina treneris.

Kiekvienas, norintis išbandyti, laipiojimą sienomis gali pasirinkti kokio aukščio sieną nori išbandyti. 4 m. aukščio siena yra kiek paprastesnis iššūkis, o į ją kopiant nenaudojamos apsauginės virvės – prie tokios sienelės patiestas čiužinys, ant kurio ir nusileidžia dauguma kopiančiųjų.

Norintys ekstremalesnių potyrių gali išbandyti 10 m. ar net kilometro aukščio sieną, į kurią kopiant jau tenka prisitvirtinti apsauginiais lynais.

Plačiau apie tai, kas yra laipiojimas sienomis ir ką turėtų žinoti pradedantieji – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 4.05 min.). Treneriai taip pat atskleidė, kaip treniruojasi patys ir į kokias Lietuvos bei pasaulio vietas kopia natūralioje aplinkoje.  

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Vingio parke Vilniuje – suplotasnukių lenktynės!

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.