Naujienų srautas

Gyvenimas2019.05.20 17:28

Epochos pabaiga: parodyta paskutinioji kultinio serialo „Sostų karai“ serija

Epochos pabaiga: parodyta paskutinioji kultinio serialo „Sostų karai“ serija. Vienas sėkmingiausių serialų televizijos istorijoje aštuonerius metus jaudino gerbėjus siužeto vingiais ir dramatiškomis istorijomis. Todėl lūkesčiai dėl pabaigos buvo aukšti, tačiau kai kuriuos žiūrovus ir kritikus ji nuvylė.

Sekmadienio vakarą niujorkiečiai pamiršo laukiančius darbo savaitės rūpesčius ir rinkosi kartu žiūrėti paskutiniosios „Sostų karų“ serijos. 

Ne vienas gerbėjas ypatinga proga persirengė kuriuo nors serialo personažu. Ir lygiai taip pat ne vienas liko nusivylęs.

„Tiesą sakant, tikėjausi dramatiškesnės pabaigos“, – sakė „Sostų karų“ gerbėja Christine Lethune.

 Nenuostabu, lūkesčiai po 73 aštuonių sezonų serijų buvo labai dideli.

„Sostų karai“ per pastarąjį dešimtmetį tapo tikru kultūriniu reiškiniu, nors pradžia daug nežadėjo: pirmoji pasiūlyta serialo versija turėjo būti visiškai perrašyta. 

Kai kurie gerbėjai norėtų, kad perrašytas būtų ir paskutinis sezonas: su tokiu reikalavimu net pradėta rinkti peticija.

„Sostų karai“ visa galva lenkia kitus serialus. Tik su aštuntuoju sezonu kiek paskubėjo”, – kalbėjo „Sostų karų“ gerbėjas.

Rašytojo Džordžo Martino romanais paremto serialo paskutinė serija truko beveik pusantros valandos.

Ji užbaigė susipynusias keliolikos pagrindinių personažų istorijos linijas – ir galiausiai atskleidė, kas valdys išgalvotą Vesteroso karalystę. 

Viduramžių fantazija užkariavo milijonų žiūrovų vaizduotę keldama labai realias aistras. 

„Taip, tai fantazija. Pabėgimas nuo realybės. Bet kartu tai politika, tai mūsų pasaulio alegorija. Serialas persunktas grėsmės nuojautos. Menamos grėsmės, tikros grėsmės. Grėsmės, kylančios iš neapykantos ir žaidimų politikoje, iš meilės, iš avantiūrizmo“, – „Sostų karų“ gerbėjas Cloveris Welshas.

Paskutinio „Sostų karų“ sezono žiūrimumas – rekordinis. Vidutiniškai kiekvieną seriją vien Jungtinėse Valstijose žiūrėjo 43 milijonai žmonių. 

Nors paskutinį sezoną krečia šioks toks kritinis šaltukas, „Sostų karai“ yra net tris kartus pripažinti geriausiu metų draminiu serialu per „Emmy“ apdovanojimus.

Ir nors „Sostų karai“ baigėsi, nuotykiai šiame išgalvotame pasaulyje tęsis: jau pradėtas filmuoti siužeto priešistorę pasakojantis serialas. 

Apie tai – laidoje (nuo 1.10 val.):

„Laba diena, Lietuva“. Laisvės nuo mokesčių diena šįmet atėjo anksčiau

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi