Gyvenimas

2019.05.18 14:15

Vilniuje lenktyniavo mopsai, prancūzų buldogai ir kiti šunys suplotais snukeliais

LRT.lt2019.05.18 14:15

Sostinės Vingio parke šeštadienį vyko pirmosios Lietuvoje suplotasnukių šunų lenktynės. Varžybos surengtos būtent jiems, nes dalyvaudami kartu su kitų veislių šunimis, šie dažniausiai lieka be prizų.

Pirmąsias mopsų, prancūzų buldogų bei kitų veislių šunų bei mišrūnų suplotais snukeliais varžybas organizavusi gyvūnų prieglaudos „Dogspotas“ įkūrėja Indrė Pileckienė idėją pasiskolino iš užsienio. Be to, norėjo pradžiuginti šių ypatingos išvaizdos keturkojų šeimininkus – varžydamiesi su visais kitais šunimis jie dažniausiai laurų nenuskina.

„Užsiimame suplotasnukių gyvūnų globa ir patys dalyvaudavome įprastose lenktynėse. Matėme, kad svečių akyse visada būna nusivylimas, nes jie niekada nieko nelaimi. Faktas, kad suplotasnukių fizinės galimybės yra šiek tiek kitokios“, – LRT TELEVIZIJAI sakė I. Pileckienė.

Varžybose šunys buvo suskirstyti pagal amžių. Dauguma bėgo 50 metrų ilgio trasoje. Tik mažyliams ir veteranams teko įveikti kiek trumpesnę. Dar viena – pagundų trasa laukė visų norinčiųjų. Joje keturkojai turi kuo greičiau nuskuosti pas šeimininką nekreipdamas dėmesio į joje išdėliotus skanėstus ar žaislus.

Suplotasnukių lenktynių akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt