Naujienų srautas

Gyvenimas2019.05.17 18:03

Gelbėjimo drama Vilniaus senamiestyje: lyg iš dangaus pradėję kristi ančiukai sukėlė paniką

gelbėjo ir sporto treneris Jeanas Claude'as Edorhas

Penktadienio vidurdienį po miesto centrą vaikštinėję žmonės išvydo ne kasdien matomą vaizdą, kuris ne vieną galėjo ir išgąsdinti. Lyg žaibas iš giedro dangaus ant žemės iš viršaus pradėjo kristi paukščių jaunikliai. Žmonės neliko abejingi ir puolė gelbėti gatvėje pasimetusią šeimyną.

Į įvykio vietą Dominikonų gatvėje atvykusi VšĮ „Tautmilės globa“ komanda nedelsiant ėmėsi gelbėjimo veiksmų. Kadangi minėtoje vietoje eismas yra didelis, šeimyną palikti buvo pavojinga.

„Gavome iškvietimą iš moters, kuri vėliau telefoną perdavė policijai. Mus informavo, kad prie pat bažnyčios iš dangaus pradėjo kristi ančiukai“, – portalui LRT.lt sakė Gyvūnų globos organizacijos vadovė Tautmilė Stanevičiūtė.

Ji patikino, kad į pavojų, tikėtina, pateko dančiasnapio gausi šeimyna. Anot T. Stanevičiūtės, mažylių mamai pavyko pasprukti, nors gelbėtojai ją jau laikė savo rankose, tačiau ji netikėtai išsprūdo.

Be mamos likusius mažylius gelbėtojai pagavo ir nugabeno prie Vilnelės.

„Dabar sėdime ir laukiame, kad pas juos kas nors atskristų. Daugeliu atveju mažylius į globą gali priimti ir kita mama. Tačiau kol kas neradome, kas juos priimtų. Vienų palikti jų negalime, nes jie iš karto nuskęs. Patys savimi ančiukai pasirūpinti negali, nes jų plunksnas sutvarko mamos. Paliktus vienus juos gali išnešioti varnos“, – kalbėjo T. Stanevičiūtė. 

Vėliau Gyvūnų globos organizacijos vadovė informavo, kad viskas baigėsi laimingai. Prie mažylių prisijungė mama. T. Stanevičiūtės tikinimu, dančiasnapiams yra būdinga perėti 25–30 metrų aukštyje.

„Atėjus laikui, jie lyg iš dangaus pradeda kristi į žemę ir eina gyventi į artimiausią vandens telkinį“, – sakė Gyvūnų globos organizacijos vadovė. Tačiau šįsyk paukščiukai nukrito šalia judrios gatvės, o iki artimiausio vandens telkinio – Vilnelės, tekančios pro Bernardinų sodą, jiems toloka. 

Prie paukščiukų gelbėjimo sostinės senamiestyje prisidėjo ir sporto treneris Jeanas Claude'as Edorhas.

Jeigu ilgą laiką mažylių niekas nebūtų priglobę, jie laikinai tikriausiai būtų buvę perduoti žmogaus priežiūrai.

„Jų mityba yra sudėtingesnė ir įvairesnė nei paprastų ančiukų, nes jiems reikia daug dumblių, vėžiagyvių. Iš tiesų jų mitybą sunku atspėti, kuo juos maitino mama“, – tvirtino T. Stanevičiūtė.

Sparnuota drama Vilniaus senamiestyje: nuo stogų krito didžiojo dančiasnapio jaunikliai

Taip pat skaitykite

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi