Naujienų srautas

Gyvenimas2019.05.17 11:43

Brangus kiekvienas kavos lašelis: už puodelį – beveik 70 eurų

Ar mokėtumėte beveik 70 eurų už puodelį kavos – kad ir pačios geriausios pasaulyje? Būtent tiek už gėrimą prašo vienas kavinių tinklas Kalifornijoje. Kava ten gaminama iš itin brangių pupelių iš Panamos.

San Franciske ir Los Andžele veikiančios dvi kavinės lankytojams siūlo paragauti brangiausios pasaulyje kavos. Už puodelį prašoma 75 dolerių – arba beveik 70-ies eurų. 

„Šiek tiek pribloškė faktas, kad apskritai yra toks dalykas kaip puodelis kavos už 75 dolerius. Tačiau kava fantastiška. Jos skonis išsiskiria“, – sakė kavinės lankytoja Lauren Svenson. Jai antrino Charlie Sinhaseni: „Labai įdomu. Iš pradžių maniau, kad tai tik pretenzingas gėrimas, bet paragavęs negalėjau nustoti mėgautis skoniu“.

Šios kavos skonis, kol gėrimas karštas, pirmiausia primena arbatą, o tada jam vėstant įgauna uogų poskonį. 

Ši kava tokia brangi, nes pupelės, iš kurių ji gaminama, laimėjo šių metų kavos „Oskarais“ vadinamą ceremoniją Panamoje. Po jos buvo surengtas aukcionas, per kurį pusė kilogramo kavos parduota už rekordinę 716 eurų kainą. 

„Visai Šiaurės Amerikai skirta maždaug penki kilogramai. Visus juos ir nupirkome. Pusę jos skyrėme Los Andželui, kitą pusę – čia“, – tvirtino „Klatch Coffee“ savininkas Bo Thiara.

Iš viso tokio kiekio galima paruošti tik apie 80 puodelių kavos. Todėl laikas, kol jos galima paragauti, ribotas. 

Apie tai – „Žinių“ reportaže (nuo 07.55 min.):

Žinios. Kauno gimtadienio proga – žvilgsnis į 3 skirtingus miesto laikotarpius ir gausybė renginių

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi