Gyvenimas

2019.05.16 09:38

„Draugystė veža“ stovykloje – pasirengimas didžiajai „Eurovizijos“ dienai

LRT.lt2019.05.16 09:38

Izraelyje beveik pusė savaitės dienų yra švenčiama ir poilsiaujama – musulmonams svarbiausia kongregacijos diena (penktadienis), žydai švenčia šabą (šeštadienį), o krikščionys mini Kristaus prisikėlimo dieną (sekmadienį). „Draugystė veža“ komanda šįkart laisvadieniu pasirinko trečiadienį.

Antradienį ryte keliautojai plūduriavo Negyvojoje jūroje, trečiadienį poilsiauja prie kelis tūkstančius kartų didesnės Viduržemio jūros. Taigi jei antradienį buvome žemės duobėje, žemiausiame taške, tai trečiadienį – žemės viduryje, bent taip atrodė senovės romėnams, kurie taip pavadino šį vandens plotą.

Prie pusryčių stalo ilgai dalijomės vakarykščiais įspūdžiais, nes vakar su patirtimis, emocijomis norėjome pabūti kiekvienas atskirai. Pasidalijimas leido dar labiau pažinti vieniems kitus, suprasti, kad esame komanda, kuriai svarbu ne tik telefonu užfiksuotais vaizdais pasidalinti, bet gali atverti savo širdis, pasipasakoti apie praeities išgyvenimus, pašaukimo ieškojimus ir pasitarti, kaip šiame gyvenimo etape geriausia elgtis.

Rūta su Tadu prisiminė, kad tai jų povestuvinė kelionė. Nors jie susituokę jau penkerius metus, bet išvykę kur nors dviese niekada ir nebuvo. Įsikūrimo rūpesčiai, šeimą papildžiusi dukra Miglė, planus vis atidėdavo. O dabar puiki diena švęsti – pasivaikščioti prie jūros, susipažinti su Netanija, pasimėgauti baseinu ir kitais malonumais.

Mėgautis reikia suskubti, nes į telefoną atkeliauja žinutės su prašymais iškepti vienai ar kitai progai skirtą tortą, tad grįžus iškart prasidės darbai – tortai, šiltnamis ir kt. O kad Rūtos kepami tortai nuostabaus skonio, turėjome progą įsitikinti per Izraelio ambasadoriaus Vilniuje suorganizuotą išlydėtuvių į „Euroviziją“ vakarą.

Kvatoklėmis pramintos Rūta ir Reda nepraleido progos apsilankyti miesto turguje, kur vaisių net pirkti nereikėjo, už šypsenas gavo iš prekeivių. O pasirinkimas, ypač vaisių, čia tikrai didžiulis – nuo mums įprastų, bet skanesnių apelsinų, bananų iki vynuogių, kurios labiau panašios į mažus baklažanus ar maršmelus, kuriuos nuluptus ar neluptus valgyti reikia bendros nuomonės ir nepriėjome.

Nors prieš išskrendant Rūta brolio buvo įspėta vaisių nevalgyti, atsargiai mieste rinktis maistą, bet juk tai neįmanoma, kai tokia pasiūla. Jau ketvirtadienį išsipildys didžioji plungiškės Rūtos svajonė – dalyvauti „Eurovizijos“ pusfinalyje ir palaikyti Jurijų.

Edita džiaugėsi šioje kelionėje jau antra pamatyta jūra. Grįžus į Lietuvą teks savąją, Baltijos, aplankyt, nes pajuto, kad vanduo ją ne tik atpalaiduoja, bet ir teikia didžiulį džiaugsmą. Nuostabu, kad kambario langai į jūrą, sėdint balkone galima besimaudančius ar irklentėmis plaukiančius stebėti, o bangų ošimas – lyg lopšinė veikia. Patiko Editai ir palmės, nors per fotosesiją ji mieliau laipiojo ant žemesnių, šakotų medžių. Išbandyti ir treniruokliai.

Bičiulės Ernestos padrąsinta Edita patiria daugybę naujų patirčių, stengiasi užmegzti ryšį su kitais bendrakeleiviais: „Tą Rūtą vežimėlyje pamėgau. Bendraut patinka“ – vis dar kukliai pasakoja Edita. Ernesta savo feisbuko paskyroje pasidalino: „Pirmą kartą patiriu tokią prabangą! Kas mane pažįsta tai žino, aš keliauju pėsčiomis, dviračiu arba autostopu; miegu palapinėje arba hamake, geriausiu atveju pas gerus for free priimančius žmones. O čia! Viskas taip patogu, taip saugu ir tiek daug malonumų suorganizuota! Mumis rūpinasi labai labai!“ 

Ir šiandien, kol visos draugų poros ilsėjosi, organizatorių komanda – Žydrė, Gintautas ir Vytis – įtemptai dirbo: derino ketvirtadienio būsimų susitikimų laikus, maršrutus, kelionės įspūdžiais dalijosi su portalo LRT.lt skaitytojais ir feisbuko sekėjais... 

Visus „Draugystė veža“ nuotykius sekite LRT.lt ir feisbuko paskyroje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt