Naujienų srautas

Gyvenimas2019.05.15 16:17

Amerikiečiai atidaro „Laisvės statulos“ muziejų

Trečiadienio vakarą Niujorke atidaromas naujas garsiosios Laisvės statulos muziejus. Daugiau kaip prieš 130 metų Prancūzijos žmonių Amerikai padovanota statula tapo neabejotinu jų simboliu, bet po rugsėjo 11-osios įvykių rimtai susirūpinus Laisvės statulos saugumu, į ją pačią turistams patekti bus dar sunkiau.

Jungtinių Amerikos Valstijų federalinė vyriausybė, kuriai ir priklauso legendinė Laisvės statula, bei sala, kur ji pastatyta po Rugsėjo 11-osios įvykių susidūrė su rimta problema, kaip užtikrinti tokio garsaus Jungtinių Amerikos Valstijų simbolio apsaugą. 

Per tuos metus ir sala ir pati statula daug kartų buvo uždaryta, kol galiausiai nuspręsta iškelti statulos viduje veikusį muziejų ir pastatyti jam naują kompleksą.

„Visi pinigai surinkti iš privačių aukų. Laisvės statulos ir Ellis salos fondas surinko 100 milijonų dolerių šio muziejaus statybai, muziejaus eksponatams ir instaliacijoms. Taip atsirado galimybė pastatyti saugumo patikros pastatą“, – sakė „Laisvės statulos-Eliso salos“ fondo atstovas Johnas Piltzeckeris.

Tam, kad statulos saugumo užtikrinimas negadintų įspūdžio milijonams čia trokštančių apsilankyti turistų iš užsienio, bei pačių amerikiečių naujame muziejuje apstu originalių eksponatų ir modernių vaizdo instaliacijų.

„Čia turime Laisvės statulos veido repliką. Ji pagaminta septintajame dešimtmetyje, kad žmonės galėtų geriau įsivaizduoti statulos dydį. Pačiupinėję matote, kad ji yra tik kokių dviejų varinių monetų storio, o tokia didelė. Taip pat turime ir pėdą. Ji kitame muziejaus skyriuje, taip pat tam, kad įvertintumėte statulos dydį“ – kalbėjo J. Piltzeckeris.

Garsiausia statulos dalis – jos deglas, nes statula taip ir vadinasi, Laisvė nušviečianti pasaulį. Tačiau statulos autorius prancūzas Bartoldis neplanavo, kad jis tikrai švies.

Atidarius naująjį muziejų lankytojai turės progą geriau susipažinti su šios skulptūros istorija. Tiems, kurie norės patekti į statulos vidų ir užkopti į viršų išliks labai griežti ribojimai. Pagal dabartines taisykes per dieną užlipti į viršų gali tik 240 žmonių.

Biletus tam reikia rezervuoti mažiausiai prieš metus. Be to, tokios turistų grupės padalintos po 10 žmonių dar kartą atskirai patikrinamos.

Apie tai – „Žinių“ reportaže (nuo 05.03 min.):

Žinios. Atidaroma Rusnės estakada

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi