Gyvenimas

2019.05.15 10:37

„Draugystė veža“ komandos įspūdžiai iš Pažadėtosios žemės

LRT.lt2019.05.15 10:37

„Štai taip atrodo Pažadėtoji žemė“ – specialiuoju transportu neįgaliesiems iš lėktuvo į oro uostą vežama atsiduso „Draugystė veža“ projekto dalyvė Rūta. Džiaugsmas, atvirumas, noras kuo daugiau pamatyti, patirti ir vis dar nepatikėjimas, kad jau Izraelyje.

Tai ne pirma Rūtos kelionė lėktuvu, bet kaskart ji išgyvena baimės jausmą, o jos vyrui Tadui, nors tai buvo pirmasis skrydis, bet jis ne apie baimes galvojo, o stipriai laikė Rūtą, kad, kaip vėliau juokavo, ši iš baimės neieškotų išėjimo.

Ši pora visose situacijose vienas kitą papildo savo stiprybėmis, todėl jiems labai artimas šios „Draugystė veža“ kelionės šūkis „Stiprybė tavyje“, kuris jau tapo visos komandos neatskiriama dalimi.

Pirmo skrydžio baimę, o kartu ir didžiulį džiaugsmą jį įveikus pajuto ir Edita. Ji bijojo, bet kartu jautėsi saugi, nes šalia jos bičiulė Ernesta. Edita jau keletą mėnesių gyvena kartu su Ernesta bendruomeniniuose Arkos namuose ir savo ateitį kuria kartu. Jos tikisi, kad ši kelionė subrandins jų draugystę.

„Labai noriu, kad Edita atsivertų pasauliui. Ji pati labai to nori, ji daug ko nori, tik vidinė nedrąsa ją „kausto“. Mūsų tikslas šios kelionės metu suartėti vienai su kita, su kitais dalyviais ir bendrąja prasme su visu pasauliu“, – pasakojo Ernesta. Edita pasakojo, kad pamatytas vaizdas, ledžiantis lėktuvui visam gyvenimui įstrigs jos atmintyje.

Reda su Rūta juokavo, kad jų pažintis su Izraeliu prasidėjo dar skrendant. Joms teko sėdėti tarp keliolikos kostiumuotų ir kipomis galvas pridengusių vyrų, dėl kurių garsaus bendravimo, nuolatinio vaikščiojimo, jokių taisyklių nepaisymo, atrodė, kad lėktuve viešpatauja tik jie.

Ar pirmieji merginų įspūdžiai apie vietinę kultūrą pasitvirtins, greit pamatysime. Redai net krito į akį vienas jaunuolis, bet merginos greitai suprato, kad šis susižadėjęs. Įsimintinas merginų juokas skambėjo visą dieną, nes ką jau ką, o pasijuokti iš savęs ir iš kitų Rūta su Reda puikiai moka!

Ir žemaitės nebūtų žemaitės, jos jau pradėjo kelionės draugus mokyti žemaičių šnektos, tad nenustebkite, jei grįžę su jumis sveikinsimės neįprastai.

Izarelio oro uostas pasitiko pasipuošęs „Eurovizijos“ atributika, o mieste ir ant automobilių matėsi daugybė baltų vėliavėlių su melsvomis Dovydo žvaigždėmis.

Lietuvius pasitikęs ir į viešbutį vežęs Michailas suskubo paaiškinti, kad prieš keletą dienų Izrelio valstybė šventė septyniasdešimt pirmąsias Nepriklausomybės metines – tai didžiausia nacionalinė šventė.

Tai buvo įžanga į ilgą, bet tikrai nenuobodų pasakojimą apie Izraelio valstybės atsiradimą.  Michailas pasistengė pristatyti visas versijas – ir mokslinę, ir religinę, ir ankstyvąją istoriją, ir dabartinį pasiskirstymą į atskirus sektorius.

Pažintis su kontrastų šalimi prasidėjo. Čia susitinka Rytai ir Vakarai, kelios klimato juostos, istorija ir modernumas, uždaras gyvenimas miestuose ir beduinų atvirumas keliautojams. Projekto dalyviai jau pajuto, ką reiškia per kelioliką minučių iš 600 m aukščio nusileisti į žemiausią planetos tašką – 420 m. žemiau vandenyno lygio.

Būtent prie Negyvosios jūros pavargusių keliauninkų laukė poilsis, o ryte – paplūduriavimas jūroje, purvo vonios, kiti malonumai sielai, kūnui ir akims.

Visus „Draugystė veža“ nuotykius sekite LRT.lt ir „Draugystė veža“ feisbuke.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt