Gyvenimas

2019.05.13 17:41

„Pirmoji kuprinė“ – galimybė pradėti pirmąją klasę iškelta galva

LRT.lt2019.05.13 17:41

Rugsėjo pirmoji, dar tik už kelių mėnesių, tačiau projekto „Pirmoji kuprinė“ organizatoriai kviečia rugsėjui ruoštis jau dabar.

Paskaičiuojama, kad kiekvienais metais į mokyklą pradeda eiti apie 25 000 pirmokų, ir, deja, ne kiekvienas iš jų gali pasidalinti gražiausiomis kuprinėmis, naujaisiais sąsiuviniais ar dar brolių ar seserų nenudėvėtais penalais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Naujausia statistika rodo, kad pastaraisiais metais 16% nepasiturinčiose šeimose gyvenančių pirmokų neturėjo finansinių galimybių mokslo metų pradžią pasitikti tinkamai, nejaučiant diskomforto ir nepritekliaus, žengiant pirmuosius, netvirtus žingsnius į nepažįstamų klasės draugų pripildytą klasę.

Tad, kaip teigia Šilutės r. Kintų pagrindinės mokyklos vyresnioji socialinė pedagogė Jurgita Tamošiūnienė „Projektas „Pirmoji kuprinė“ – tai vaikų džiaugsmas ir labai reikalinga parama tėveliams.“

Tai, kad net 26% iki 17 metų vaikų gyvena žemiau skurdo ribos žino retas ir tai, kad 238 EUR yra suma, tenkanti vienam asmeniui, gyvenančiam žemiau skurdo ribos rodo, kad problema visuomenėje yra opi ir tik įrodo, kad didelis skaičius šeimų neturi finansinių galimybių tinkamai vaikus paruošti į pirmąją klasę.

Situaciją dar labiau apsunkina ir socialinių įgūdžių stoka šeimoje, piktnaudžiavimas alkoholiu ir psichotropinėmis medžiagomis, vaikais besirūpinantis vienišas tėtis ar mama ir kt.
„Tėveliai norėtų surengti vaikui šventę, kad būtų viskas nauja, gražu, tvarkinga, kad nereikėtų ieškoti padėvėtų daiktų labdaroje. Kiekvieną kartą artinantis Rugsėjo pirmajai, pagalvoju apie tėvus, kuriems yra didelė finansinė našta išleisti vaiką į mokyklą.

Jiems rūpestis, nes ne vieną vaiką turi paruošti naujai mokslo metų pradžiai“ – dalinasi Elena Žąsytienė, Vainuto gimnazijos socialinė pedagogė.

Džiaugiamės, kad Lietuvoje socialinių iniciatyvų ir gera darančių organizacijų, prisidedančių prie visapusiškos vaikų gerovės tikrai ne viena.

Vilniaus tarptautinis „Rotaract“ klubas viena iš tų organizacijų, kuruojančių projektą „Pirmoji kuprinė“, skatinanti socialinę atsakomybę bei brandinanti savanorystės kultūrą visuomenėje, taip siekia bent daliai vaikų suteikti galimybę pradėti pirmąją klasę iškelta galva ir pasitikint savimi pažinti mokslo pasaulį.

„Klubo nariai inicijavo „Pirmąją kuprinę“ prieš kelerius metus, dalijantis asmeninėmis patirtimis.

Tad tai visų mūsų projektas. Kiekvienas klubo narys asmeniškai prisideda prie šio projekto, kuprines ir visą jų turinį, įskaitant uniformas, sportinius rūbus parenkame, sudedame, paruošiame ir pristatome patys į atokiausius Lietuvos kampelius“, – apie projekto eigą dalinasi Vilniaus tarptautinio „Rotaract“ klubo prezidentė Eglė Užmiškytė.

Jau trečius metus iš eilės Vilniaus tarptautinis „Rotaract“ klubas rūpinasi pažeidžiamiausia visuomenės dalimi – vaikais, būsimais pirmokais, kuriems padeda kaip tik galima geriausiai pasiruošti mokyklos pradžiai.

2019 m. „Pirmoji kuprinė“ projekto tikslas – būsimiems pirmokams, augantiems nepasiturinčiose ir socialinę riziką patiriančiose šeimose, gyvenančiose Kupiškio ir Radviliškio rajonuose, padovanoti mokyklinę kuprinę, pripildyta reikalingomis kanceliarinėmis priemonėmis, mokykline uniforma ir sportine apranga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt