Gyvenimas

2019.05.13 12:33

Greičiau už kompiuterį skaičiuojantis septynmetis lietuvis – vienas iš tarptautinės olimpiados lyderių

LRT.lt2019.05.13 12:33

Sankt Peterburge, Rusijoje, vykusioje tarptautinėje mintinio skaičiavimo „Menar“ olimpiadoje 7 m. Gabijus Beržinis savo amžiaus kategorijoje užėmė trečiąją vietą. Ne vienoje olimpiadoje apdovanojimus pelnęs pirmokas iš Kauno per akimirksnį mintyse gali sudauginti dviženklius skaičius, o paklaustas, kuo norėtų būti užaugęs, mini programavimą ir inžineriją.

Berniuko tėtis Ramūnas pasakoja, kad į olimpiadą važiavo tik išbandyti jėgų, nors pats Gabijus lyg pranašaudamas svarstė, jog būtų gerai užimti trečiąją vietą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gabijus atlikti aritmetinius veiksmus su skaičiais mintyse gali greičiau, nei paprasti žmonės tai padarytų skaičiuotuvu.

„Jis be vargo mintyse per kelias sekundes gali sudauginti dviženklius skaičius. Kai žmonės pamato, kaip berniukas skaičiuoja, nustemba, nes pats skaičiavimas atrodo tikrai nepaprastai, bet už šio gebėjimo slypi įdėtas darbas. Mokytis jam labai patinka, tik kartais nesinori prisėsti prie namų darbų, bet kai jau prisėda – nebegali atsitraukti“, – pasakoja Gabijaus tėtis.

Gabijaus mokytoja Rūta Pėželienė pasakoja, kad per pamokas vaikai iš pradžių išmoksta skaičiuoti su specialiais skaitliukais – abakusu. Vėliau siekiama skaitliukus „perkelti“ į mintis juos vizualizuojant ir veiksmus atlikti jau tik mintyse.

„Kaip greitai ir tiksliai vaikas gebės skaičiuoti, priklauso ne tik nuo turimų gebėjimų, bet ir nuo darbo. Jis tikrai yra gabus vaikas, bet talentas gali atsiskleisti tik tada, kai ugdomas, o Gabijus yra atlikęs per 1800 namų darbų užduočių“, – teigia R. Pėželienė.

Nors domisi įvairiais dalykais, paklaustas, kuo norėtų būti užaugęs, berniukas pasakoja, jog svarsto apie programuotojo karjerą, nes girdėjo, kad jie daug uždirba, bet lanko ir inžinerijos būrelį, tad programavimą norėtų sieti su inžinerija.

Gabijaus tėtis Ramūnas pasakoja, kad berniukas labai anksti pradėjo draugauti su skaičiais. Norėdami lavinti vaiko talentą, tėvai atvedė sūnų į lavinimo studiją „Menar akademija“ – čia jis mokslus tęsia jau trečius metus.

Gabijaus pasiekimas – pirmasis „Menar akademijos“, kurios padaliniuose Lietuvoje mokosi per tūkstantį mokinių, laimėjimas užsienyje. Ankstesniais metais Lietuvoje vykusiose tarptautinėse olimpiadose triumfavo taip pat lietuviai.

Ši iš Rytų kilusi intelekto lavinimo metodika taikoma visame pasaulyje, o į Lietuvą buvo atvežta 2013 metais. Pradėti jos mokytis galima nuo ketverių, nors kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Japonijoje, mintinis skaičiavimas populiarus ir tarp vyresnių žmonių – kaip atminties lavinimo užsiėmimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.