Gyvenimas

2019.05.10 16:46

Projekto „Draugystė veža“ laimėtojai jau kraunasi lagaminus į Izraelį, kur palaikys Jurijų

LRT.lt 2019.05.10 16:46

Neužsirakinti savyje, nugalėti baimes, nebijoti būti savimi – tokią žinutę iš Izraelio šiomis dienomis siųs Jurijus Veklenko. Tuo metu, kai jis pratinasi prie „Eurovizijos“ scenos, repetuoja „Run With The Lions“, „Draugystė veža“ projekto laimėtojai kraunasi lagaminus ir ruošiasi skristi gyvai palaikyti Lietuvos atstovą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiemet keliauti į Izraelį ruošiasi neseniai Vilnių į Marijampolę išmainę Rūta ir Tadas, Kaune šeimos tipo bendruomeniniuose Arkos namuose gyvenanti Edita ir jos globėja Ernesta, plungiškės Reda su drauge Rūta.

LRT pristatomas projektas „Draugystė veža“ organizuojamas ketvirtus metus. Draugų poros, per visus projekto gyvavimo metus, asmeninėmis savo draugystės istorijomis ir kasdieninėmis veiklomis rodo, kad požiūrį į save ir aplinką kuriame patys. „Ateitį kuriame patys!, – sako Rūta ir Tadas, – jei neužsidarysime savyje, pabrėšime savo galias, atkakliai sieksime savo svajonių, ieškosime galimybių jas įgyvendinti, patikėkite, viskas taip ir bus!“

Editai tai pirmoji kelionė jos gyvenime. Ji yra tikinti ir labai džiaugiasi, kad ne tik dalyvaus „Eurovizijos“ koncerte, bet aplankys ir žemę, kuria vaikščiojo Jėzus. O dabar, kaip kartu su ja vykstanti Ernesta sako, daug entuziazmo ir nerimo: „Edita nori įsigyti naujų drabužių kelionei. Kalbamės apie jaudulį ir kaip jį nugalėti. Kartu „Youtube“ žiūrime kitų šalių atstovų eurovizinius pasirodymus“.

Rūta su Tadu sako, kad jiems ši kelionė taip pat bus išskirtinė – „tai pirma mūsų šeimos kelionė toliau Palangos“. Jų tikslas „palaikyti Jurijų, pamatyti „Euroviziją“, o visa kita tegul būna staigmena“. Merginos iš Žemaitijos – Reda ir Rūta – dažnai kartu keliauja, grįžusios iš Izraelio gegužės pabaigoje planuoja vykti į Švediją.

Bet ši kelionė joms abiems bus išskirtinė jau vien dėl to, jog ji laimėta, kad tiek daug žmonių balsavo. Ši kelionė  – tai svajonės išsipildymas! Reda džiaugiasi, kad „Rūta pamatys gyvai „Euroviziją“, o aš pabuvosiu Jeruzalėje, jau kelis metus apie tai svajojau“.

Paprašytos prisiminti tą akimirką, kai sužinojo, jog laimėjo „Draugystė veža“ projektą ir kartu skris į Izraelį Edita su Ernesta pasakojo, kaip paskutinį balsavimo vakarą kartu sėdėjo, susirašinėjo su draugais ir stebėjo, kaip keičiasi balsavimo rezultatai.

Vidurnakty, kai pamatė, jog laimėjo apsidžiaugė, bet nepatikėjo: „Atrodo, kad laimėjom, bet dar palaukiam, kol viešai paskelbs“. Gerokai po vidurnakčio, gavusi sveikinimo žinutę iš projekto organizatorių, Ernesta nubėgo pas Editą į kambarį ir stipriai ją apkabino.

Reda šį momentą prisimena kaip nepamirštamą, kupiną emocijų, vienu metu ir džiaugsmas, ir netikėjimas, ir didžiulė padėka draugams, plungiškiams, nes „jei ne jie, nebūtume laimėję“. Jos draugė Rūta prisimena, kad „Reda krykštavo iš laimės, o aš verkiau. Sunku patikėti, kokią dovaną mums padovanojo balsavusieji“.

Rūta su Tadu, kaip ir kiti laimingieji, iškart pergale nepatikėjo. Kai tortą kepusiai žmonai Tadas ramiu balsu pasakė „na štai, laimėjom“, Rūta net nesureagavo. Tik nuėjus miegoti, kai pradėjo skambinti ir sveikinti draugai, suprato, jog tai tikra, laimėjo!

Pasiruošimo kelionei metu visiems laimėtojams labai svarbus draugų palaikymas. Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas, išlydėdamas „Draugystė veža“ komandą į kelionę, labai džiaugėsi, kad žmonės, kokiems jis pats asmeniškai prijaučia, vyksta į jo mylimą šalį.

Ambasadorius tiki, kad tai tik draugystės pradžia ir ateityje laukia ir daugiau bendrų veiklų. O susitikimas su Lietuvos ambasadoriumi Izraelio valstybėje Edminu Bagdonu „Draugystė veža“ komandos laukia gegužės 16 dieną. Keliautojų laukia įdomios ir gana įtemptos penkios dienos, tačiau šiandien visi vienbalsiai tikina, kad labai laukia kelionės ir visų būsimų nuotykių, kad dar kartą patirti draugystės stiprybę ir ja pasidalinti su visais.

„Draugystė veža“ kelionės nuotykius Izraelyje sekite www.lrt.lt, taip pat organizatorių ir akcijos draugų socialiniuose tinkluose.