Naujienų srautas

Gyvenimas2019.05.15 06:51

Nustebsite, kokį poveikį turi pėdų taškų masažas: sustiprina bet kurio gydymo poveikį

Sudėję pėdas vieną šalia kitos galime pamatyti savo kūno veidrodį, LRT RADIJO laidoje „Sveikata“ sako holistinės medicinos atstovė, akupunktūros ir refleksologijos specialistė Gražina Paliokienė. Į pėdas dėmesys atkreiptas jau senovės kultūrose, o dabar pėdų masažo teikiama nauda mūsų sveikatai įrodyta ir tyrimais.

Pasak G. Paliokienės, pėdos nuo senovės svarbios įvairių kultūrų liaudies medicinoje: „Ir mes sakome: peršalai, kaitink kojas; jeigu privargai, perbėk per tik nupjautą žolę ir bus geriau.“

Holistinės medicinos atstovės teigimu, tai turi racijos – juk žemė yra didelis energijos šaltinis. Pėdose gausu įvairių taškų, kurie itin reikšmingi mūsų sveikatai.

„Apie tokius taškus jau žinojo senovės kinai. Pėdas buvo gerai išstudijavę Indijos gydytojai. Ant faraonų piramidėse esančių freskų galime pamatyti, kaip senovės egiptiečiai, kariai vienas kitam masažuoja kojas. Pagal pirštų padėtį tai labai panašu į šiuolaikinę refleksologiją“, – pasakoja ji.

Nepaisant to, kad apie pėdų taškus žinota jau labai seniai, į šiuolaikinę mediciną jie įtraukti tik maždaug XX a. pradžioje. Čia pasitarnavo amerikietis, Vienoje dirbęs gydytojas Williamas H. FitzGeraldas. Zonų teoriją išvystė amerikiečių fizioterapeutė Eunice D. Ingham – šiuolaikinės refleksologijos autorė.

Anot G. Paliokienės, jos sudarytais rankų ir pėdų žemėlapiais naudojamasi iki šiol. 2008 m. dvidešimt vienoje šalyje atlikti rimti dideli tyrimai leidžia teigti – pėdų taškų masažas sustiprina bet kurios terapijos, bet kurio gydymo poveikį.

„Dėl bendro organizmą stiprinančio poveikio [pėdų masažas] ypač rekomenduojamas senyvo amžiaus žmonėms ir tiems, kurie dažnai serga. Kas nori bėgioti basas, vaikščioti akmenukais gali jau dabar“, – sako ji.

Sau atlikti masažo nepavyks

Sudėję pėdas vieną šalia kitos galime pamatyti savo kūno veidrodį, taip tikina G. Paliokienė. Pėdos dalijamos į kelias dalis: dalis po pirštais – tai galva, kaklas, pečių linija; ties vieta, kur baigiasi pėdų pagalvėlės – diafragma; kur matomas pėdos įlinkimas – liemens linija; iki padikaulio vidurio einanti linija – pilvo dugno raumenys.

Jei laikysime, kad dešinė koja yra mūsų dešinė kūno pusė, o kairė koja – kairė kūno pusė, nesunkiai rasime, kur yra širdies, plaučių, bronchų, pilvo organų taškai. Dešinėje bus kepenys, kairėje – skrandis, kasa, blužnis, viduryje – žarnynas, aplinkui – storasis žarnynas.

„Galime rasti visus taškus“, – teigia refleksologė. Taškų reikėtų ieškoti ir išorinėje pėdų pusėje. Ties tarpupirščių pabaiga rasime limfinių mazgų taškus, o limfa itin svarbi kūno detoksikacijai.

Pasak G. Paliokienės, profesionalaus ir didelę naudą teikiančio masažo, deja, sau neatliksite. Patiems laikyti pėdą bus nepatogu, įsitemps ir rankos, tad neatsipalaiduosite, o tai – ypač svarbi masažo dalis.

Kad nors šiek tiek pamasažuotumėte savo pėdas, galite pabėgioti per akmenukus. Specialistė rekomenduoja vasarą prisirinkti nugludintų akmenukų – juos galima sudėti į vonelę, užpilti šiltu vandeniu ir įmerkus pėdas šiek tiek pamindžikuoti. Tai stimuliuos imunitetą.

G. Paliokienė sako, jog pėdų masažas ne visada vienodas. Viena, kai pėda liečiama švelniai, taškai nemasažuojami, tiesiog jaučiamas malonumas, o rankos per pėdą slysta lengvai. „Šitoks masažas taip pat labai naudingas. Jis atpalaiduoja, labai gerai veikia nervų sistemą, pagerina kraujo ir limfos cirkuliaciją. Tačiau tai nėra gydomasis masažas“, – tikina ji.

Gydomasis veikia taškus ir nėra toks malonus. Geriausia atliekant tokį masažą per pėdas eiti nykščiu kaip šimtakojui ar vikšrui – pakelti nykščio galą, nuleisti, paspausti, tiesia linija braukti pirštą į priekį ir vėl paspausti.

„Šitaip darydami pastebėsite, kad yra skausmingų taškų. Juos spauskite stipriai, negailėdami, pamasažuokite nykščiu apvaliais judesiais iki kelių minučių“, – pažymi G. Paliokienė.

Skaudant skrandžiui nepulkite maigyti jo taško ant pėdos

Sksusmingi arba labai jautrūs taškai ant pėdų atspindi organus, su kuriais yra susieti. Jie gali pranešti nebūtinai apie ligas – gali byloti apie netinkamai atliekamas organo funkcijas, pažeidimus.

Anot specialistės, masažavimas stimuliuoja energiją apie tą organą, suteikia organizmui daugiau galios natūraliai jį gydyti. Tačiau nereikėtų skaudant skrandžiui ieškoti jo taško pėdoje ir specialiai jį maigyti.

„Reikėtų pereiti per visas zonas, nes mūsų kūne viskas labai susiję. Jeigu kažką skauda, nukenčia visas kūnas – kokio nors organo liga paveikia visą kūną. Tai holistinės medicinos požiūris“, – teigia pašnekovė.

Anot jos, pėdų masažas ypač naudingas šiais atvejais:

– sergant išsėtine skleroze,

– jei kojų raumenys įsitempę,

– jei jaučiami raumenų spazmai,

– jei kamuoja lėtiniai skausmai,

– esant pervargimui, stresui,

– vaikams sergant psichinėmis ligomis, turint autizmo sutrikimą,

– jei senyvo amžiaus žmonės elgiasi agresyviai, serga demencija.

Tačiau kai kuriais atvejais pėdų masažas nerekomenduojamas:

– sergant epilepsija,

– sergant vėžiu,

– po operacijos,

– sergant diabetu, kuris komplikuotas,

– sergant akmenlige,

– jei kamuoja ūmi infekcija,

– sergant grybeliu.

Tad, pasak G. Paliokienės, nors laikoma, kad refleksologinis masažas yra saugiausia papildomos medicinos forma, vis dėlto reikėtų elgtis labai atsargiai. Atliekant pėdų masažą neliečiamos vietos, kuriose yra randų, apgamų ar odos pažeidimų, nuospaudų. Taip pat, nors šis metodas nenaudojamas diagnozuojant ligas, būtina turėti omenyje, kad tam tikruose pėdų taškuose jaučiami skausmai gali pranešti apie kūno vietas, kurios gali būti pažeistos.

Kuo svarbūs kojų pirštai ir kaip atlikti pėdų masažą? Holistinės medicinos atstovės G. Paliokienės patarimai – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi