Gyvenimas

2019.05.13 06:35

Kojinės ir sandalai: kaip stiliaus klaida tapo mada?

LRT.lt2019.05.13 06:35

Nuo šlepetes avinčio ir raudonas kojines vilkinčio Davido Beckhamo iki Kanye Westo – visos šios stiliaus ikonos demonstruoja šias, regis, mados tendencijoms prieštaraujančias aprangos detales, rašoma „The Guardian“.

Anksčiau smarkiai išbalintomis kasytėmis, o ypač tamsiu periodu ir margaspalviu sarongu puošęsis Davidas Beckhamas šįkart stiliaus lenktynėse pralenkė pats save.

Praeitą savaitę jis buvo nufotografuotas besifilmuojantis naujų odos priežiūros priemonių reklamoje. Nuotraukoje jis užfiksuotas vilkintis ryškiai raudonas kojines ir avintis rudus sandalus.  

Bet ar šį D. Beckhemo sprendimą galima laikyti stiliaus klaida? Kojinių ir sandalų derinys daugelį metų buvo vertinimas neigiamai, bet kaip ir senoviniai sportbačiai ar žygių batai, jis netikėtai tapo madinga vyrų ir moterų stiliaus detale.

Pakanka pažvelgti į reperį Tyler the Creator, savo „Instagram“ paskyroje besidalijantį krūva kojinių ir šlepečių nuotraukų.

Arba į Kanye Westą, neseniai tokiu deriniu pasipuošusį vestuvių šventėje, rašoma „The Guardian“.

Mados namai „Lois Vuitton“ ir dizainerė Anna Sui tokiu kojinių ir šlepečių deriniu pasipuošusius modelius išsiuntė ant podiumo, o mados tinklarašyje „Man Repeller“ neseniai buvo publikuoti patarimai, kaip teisingai derinti šią stiliaus detalę.

Bet kaip ši kadaise buvusi mados klaida, tapo tokia populiaria mados detale?

Pasak vyriškų rūbų svetainės redaktoriaus Adamo Welcho, ši mados tendencija įrodo, kad nėra nieko, kas amžinai išliktų prasto skonio detale.

Ši įvaizdžio detalė buvo siejama su turistais, neišmanančiais, kaip apsirengti karštą dieną.

Bet šį derinį perėmusi „Prada“ pademonstravo, kad toks įvaizdis gali būti kuriamas ir iš estetinių paskatų, mat sportiniai sandalai ir raštuotos kojinės traukia aplinkinių akį ir atrodo linksmai.

Jei ketinate atgaivinti šią stiliaus detalę, kruopščiai derinkite stilių. „Man Repeller“ pataria sandalus derinti prie rūbų, kurie jums patinka.

Vyrams A. Welch rekomenduoja masyvesnius sportinius sandalus arba šlepetes avėti su raštuotomis kojinėmis.

Tiesa, madingą įvaizdį nuo įspūdžio, kad įsispyrei į pirmus po ranka pasitaikiusius batus, skiria labai maža riba, rašoma „The Guardian“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.